додому суспільство Швидка допомога Тернопільщини не має грошей на пальне, медикаменти та зарплату працівникам

Швидка допомога Тернопільщини не має грошей на пальне, медикаменти та зарплату працівникам

581

Лікарям швидкої допомоги затримують заробітну плату, а колишня служба швидкої – тепер Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – на межі колапсу. Грошей на медикаменти та запчастини для автомобілів нема. А машини на виклики до хворих їздять на пальному, взятому у борг. З 1 січня в Україні діє закон, який передбачає фінансування швидкої екстреної медичної допомоги з обласного бюджету. У нашій області його ж досі не прийняли. Відтак, аби швидка допомога працювала повноцінно, кажуть медики, потрібні гроші.

Заробітні плати за червень працівникам швидкої допомоги області віддали повністю, а от з авансом за липень, який вони також вже би мали отримати, доведеться почекати.

Михайло Джус, в. о. директора-головного лікаря комунального закладу Тернопільської обласної ради "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф": "Якщо ми, наприклад, зараз виплатимо заробітну плату в липні місяці-в серпні місяці, то в вересні місяці вже в нас будуть проблеми, тому що, якщо судити по 3 місяцях, то на 2 місяці вистачає заробітної плати і грошей, але все одно ці кошти підуть з затримками, тому що їх треба пересовувати, а можливості, фактично, немає. Ну, інші області живуть таким шляхом, що є прийнятий обласний бюджет і з грудня-листопада гроші забрані і розкинуті по всіх місяцях і, відповідно, йде нормальне фінансування. Тому, звичайно, треба, щоб сесія обласної ради пройшла".

Наразі через неприйнятий обласний бюджет нещодавно створений  "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф"
фінансується за принципом 1/12 від потреб минулого року. Окрім заборгованості зарплат працівникам, існує чимало інших проблем, через які швидка не може працювати повноцінно. Грошей для закупівлі необхідних медикаментів, а також на пальне для автомобілів нема.

Михайло Джус, в. о. директора-головного лікаря комунального закладу Тернопільської обласної ради "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф": "Такого ще не було, щоб бензину на швидкій не було. Є добрі люди, які дають в борг бензин, а потім ми стараємось їм повернути гроші поступово. На даний час ми маємо ще за 2012 рік кредиторську заборгованість 150 тисяч гривень і вже з початку року маємо заборгованість 150 тисяч, то це вже 300 тисяч. Але люди входять в ситуацію, яка є у нас і думаю, що помаленько ми будемо гасити цю заборгованість".

У комунальному закладі Тернопільської обласної ради "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" сподіваються, що найближчим часом сесія облради все-таки відбудеться. А швидка, розрахувавшись з боргами, знову працюватиме у звичному режимі.