додому Новини У Тернополі презентували книжку “Чорнобиль: Я Бачив” письменника Володимира Шовкошитного

У Тернополі презентували книжку “Чорнобиль: Я Бачив” письменника Володимира Шовкошитного

526

“Я писав простою людською мовою, а не як інженер”. Саме так говорить про свою книжку “Чорнобиль: Я Бачив” письменник Володимир Шовкошитний. У Тернополі відбулася презентація художньо-документальної повісті, приуроченої 38-ій річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

Автор книжки може розповісти про цю подію і як інженер, який працював ліквідатором аварії на 3 та 4 енергоблоках. Правдиві деталі техногенної катастрофи 20 століття з перших уст слухав наш Назарій Голуб.

Автор – Володимир Шовкошитний, був одним з тих, хто керував ліквідацією наслідків аварії. Це художньо-документальна повість, у ній автор описує хронологію подій до та після подій на Чорнобильській АЕС.

“Прип’ять отримала дуже великі дози навантаження. Врятувало усіх, хто ночував у Прип’яті, те, що головний викид пройшов трошки лівіше від міста, через цей Рудий ліс. Рудий ліс потім весь зрізали і поховали під себе і там він мирно покоївся, аж до вторгнення орків у 22 році”, – розповів письменник.

Автор має 11,5 років “атомного стажу”, у книзі на прикладі власної сім’ї описує, як тяжко було дітям і їхнім батькам пережити високе опромінення і його наслідки.

“Весь Київ тікає з Києва, штурмують залізничні і автовокзали, а я стою, за мною черга зібралася біля будки скляної цієї телефонної, і я матюкаюся, сварюся із начальником відділів кадрів АЕС, щоб попасти туди, а люди тим часом телефонують, куди втекти”, – пригадує Володимир Шовковшитний.

Окрім розповідей подій, автор у видані спростовує міфи, які показали у серіалі “Чорнобиль” від HBO та інші факти про атомну катастрофу.

“Ходило слово “експеримент”, але жодних експериментів не було. Всі виконували програму, яка ніяким чином на економію не впливала. Із чотирьох державних комісій жодна не знайшла порушення регламенту, але засудили шість людей, керівників засудили”, – зазначив Володимир Шовковшитний.

Спогади очевидців катастрофи та учасників ліквідації її наслідків, проілюстровані фотографіями, на яких Володимир Шовкошитиний на різних атомних елоктростанціях світу. Ось це фото пов’язане з іменем відомого фізик-ядерника Оппенгеймера, якого часто називають “батьком атомної бомби”.

Автор переконує, що у цій книзі можна отримати відповіді на питання про Чорнобильську АЕС, які досі не вдавалось отримати, а також прослідкувати духовний зв’язок героїв Чорнобиля, майданівців та учасників АТО.