додому культура Презентували книгу про Шмуеля Агнона – єдиного вихідця з України, який отримав...

Презентували книгу про Шмуеля Агнона – єдиного вихідця з України, який отримав нобелівську премію в галузі літератури

659

Книгу тернополянина Олександра Левченка "Литературная Одиссея Агнона: от Бучача до Иерусалима" презентували сьогодні в обласному архіві. Вона – про літературний доробок та життя лауреата Нобелівської премії у галузі літератури Шмуеля Йосефа Агнона, уродженця Бучача. І хоч письменника вважають класиком єврейської літератури, писав він і про свою маленьку Батьківщину.

Олександр Левченко науковою діяльністю почав займатись після виходу на пенсію. Він тривалий час досліджує нобелівський рух та доробок найрозумніших людей світу. Вже видав дві монографії, одна із них – про нобелістів України та неприкрашений стан української науки. Нещодавно – повернувся зі Стокгольма, де був на врученні Нобелівської премії та працював в оркомітеті конгресу нобелістів, що проходив у Росії.

Олександр Левченко, автор монографії "Литературная Одиссея Агнона: от Бучача до Иерусалима": "Тернопільщина є колискою, є місцем народження двоїх лауреатів нобелівської премії. Найперше – це лауреат в галузі органічної хімії Роалд Хофман з міста Золочева Львівської, а коли він народився, це було Тернопільське воєвудство, і Шмуеля Йосефа Агнона – уродженця міста Бучач".

Саме про Агнона – третя монографія Олександра Левченка "Литературная Одиссея Агнона: от Бучача до Иерусалима". Книга написана російською, бо вийшла у міжнародному видавництві. Тут він досліджує особливості, тематику, суть творів та життєпис нобелівського лауреата, роботи якого перекладені на десятки мов.

Олександр Левченко, автор монографії "Литературная Одиссея Агнона: от Бучача до Иерусалима": "Загалом Агнон – це класик єврейської ідишської літератури, але він як ніхто проповідував взаєморозуміння, єдність, співпрацю українців і євреїв на території Галичини".

Шмуель Йосеф Агнон – єдиний уродженець України, який отримав нобелевську премію в галузі літератури. Відзначили його за глибоко оригінальне мистецтво оповіді, навіяне єврейськими народними мотивами. Ключовим же твором є роман "На морській глибині", третина якого присвячена жителям Тернопільщини, зокрема Бучачу і його околицям.

Олександр Левченко, автор монографії "Литературная Одиссея Агнона: от Бучача до Иерусалима": "Агнон в "На морській глибині" передав душу, і історію і суть єврейського народу і його співпраю, єдність, добросусідство з українцями і поляками на Галичині, а потім – життя євреїв, які привикали, які працювали на землі Палестини і боролись за створення самостійної національної держави Ізраїль".