додому Головні 19 серпня в Україні святкують Яблучний Спас

19 серпня в Україні святкують Яблучний Спас

1996
19 серпня в Україні святкують Яблучний Спас. В церковному календарі – це свято Преображення Господнього. Воно входить у 12 найбільш шанованих свят. У цей день природа повертає на осінь і холод.
Оскільки Яблучний Спас — це свято врожаю, до церкви цього дня, аби освятити, несуть яблука, виноград, сливи, груші і персики. Деякі беруть навіть моркву, огірки і помідори. Урожай збирають рано-вранці, щоб на овочах і фруктах збереглися краплі роси. Також у кошик можна помістити мед, хліб, польові квіти, пучок колосків пшениці як подяку за урожай. Версій його походження є кілька, проте основна говорить, що Яблучний Спас прийшов на зміну дохристиянському свята збору яблук.
До цього дня фрукти вважалися незрілими і неїстівними, і лише після освячення їх біля вівтаря яблука дозволялося їсти, скільки душа забажає. За язичницькими віруваннями, у цей день вони мали особливу силу і дарували красу, силу, щастя і здоров’я.
Свято Преображення Господнього називають ще Спасом на горі. За 40 днів до розп’яття на хресті Ісус Христос піднявся на гору Фавор разом з трьома своїми учнями — Петром, Іоанном та Яковом. Він почав молитися, і в цей момент його обличчя освітилося неземним світлом, а одяг став сніжно-білим. Таким чином Ісус преобразився, дізнався, що повинен буде померти мученицькою смертю за гріхи людей і розкрив апостолам своє призначення. Він заборонив своїм учням щось розповідати іншим про побачене. Спустившись з гори, Христос звелів своїм супутникам збирати яблука, щоб його Батько міг їх освятити.