додому благоустрій Підприємці, які не уклали угод із комунальниками, самі мають прибирати біля своїх...

Підприємці, які не уклали угод із комунальниками, самі мають прибирати біля своїх закладів

713

vlcsnap-2015-01-15-17h22m20s73Дороги прибирають трактори, тротуари – двірники. Аби тернополянам не було слизько, коли увечері вдарить мороз, їх до 10 вечора посиплють шлаком. Комунальники нагадують, хто має прибирати приватні території та закликають ходити у зимовому взутті, аби не впасти.

Вранці йшов мокрий сніг, а температура була плюсова. Тож на тернопільських дорогах та тротуарах – каша. Розчищати її опівдні виїхало сім тракторів, кажуть в управлінні ЖКГ. Проте механізовано, а тому і швидко можуть прибрати лише 40 відсотків території міста. Решта – вручну. Двірники також з обіду взялись змітати сніг із тротуарів, аби увечері, коли візьметься мороз, не було слизько. Десь із 19-ї дороги та тротуари почнуть посипати шлаком, сподіваються закінчити до 22-ї. Суміш високої концентрації, тому комунальники сподіваються, що сніг розтане і слизько не буде. Все ж, тернополян просять пам’ятати, що на вулиці зима, перейти на зимову ходу і носити зимове взуття. Тоді шансів потрапити до травмпункту – значно менше.

– Були в травмпункті, звернули увагу. Ми постійно, до речі, слідкуєм за цим, дивимось, на яких вулицях, це нам допомагає більш оперативніше працювати. Як правило, це старші люди, все в взутті, яке є не зимовим, – розповідає  заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради Олег Соколовський.

vlcsnap-2015-01-15-17h22m55s179Прибирати якісно заважають автомобілі, які тернополяни паркують на тротуарах. Це справжня біда, скаржиться Олег Соколовський. А ще на приватні сектори і недобросовісні ОСББ, які не прибирають прибудинкову територію. Муніципальна поліція таких буде притягати до відповідальності. На сторінці TV-4 у соцмережах тернополяни запитували, хто має прибирати біля магазинів.

– Кожен підприємець, відповідно, магазин чи ресторанна установа, повинен пам’ятати, що вони прибирають, включаючи тротуар. Проїздну частину не потрібно прибирати, а включаючи тротуар. Багато хто не уклав угод і, відповідно, взяв прибирання на себе. Тому ми дуже уважно слідкуємо за цим, ті хто не уклали угод і не прибирають, притягуються до адмінвідповідальності, – каже Олег Соколовський.


Якщо біля вашого будинку не прибрано чи не розчищений тротуар, ваше право – скаржитись у міську раду.

– Одного з керівників комунальних підприємств за неналежне прибирання прилеглої території вже притягнено до відповідальності у вигляді догани. Думаю, що це буде добрим прикладом для інших. Я прошу всіх тернополян звертатись в міську раду по тих територях, які будуть неприбрані, непосипані піском, де буде ожеледиця, де буде ожеледиця, де тяжко буде проходити. Телефон 15-80, щоранку моніториться перелік всіх поданих скарг для того, щоб оперативно на них реагувати, – повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал.