додому Новини Американський політик став Почесним громадянином Чорткова: його сім’я походить з України

Американський політик став Почесним громадянином Чорткова: його сім’я походить з України

570
Лідеру більшості Сенату США Чаку Шумеру, який має чортківське коріння, присвоїли звання “Почесний громадянин міста Чорткова”.

“Цей вчинок – це знак подяки політику за його особисті зусилля у вирішенні американської влади надати чергову важливу допомогу Україні у боротьбі проти нашого одвічного ворога – північно-східного “сусіда”, – зазначили у Чортківській міській раді.

Дідусь Чака Шумера – Яків – виходець із Чорткова. Він прожив довгих 93 роки і побачив як його онук став шановною людиною та відомим на весь світ політиком. Це стало можливо завдяки тому, що свого часу Шумер-старший емігрував з України до США. Вся його сім’я, яка залишилася на Батьківщині, загинула під час Голокосту.

Сенатор, приїжджаючи до Києва, розповідав, що нацисти, окупувавши Чортків, прийшли до будинку, в якому жила родина Шумерів, і зажадали, щоб у двір вийшли всі члени великої родини – 35 осіб, від старого 80 років до немовляти кількох місяців від народження. Нацисти вимагали, щоб усі пішли з ними, але прабабуся Чака сказала, що вони не зрушать з місця. Їх усіх розстріляли просто на ґанку будинку.

“Ось що буває, коли намагаєшся загравати з диктаторами”, – резюмував Шумер.