додому Новини Чи шкодить лазерна епіляція організму людини?

Чи шкодить лазерна епіляція організму людини?

350

Лазерна епіляція є досить популярною косметологічною послугою. На численних форумах одні жінки підносять її користь до небес, інші порівнюють майже з хімічною зброєю. Очевидно, що ті, хто ніколи не пробував цей метод, задають питання, чи шкодить лазерна епіляція організму людини. Щоб дати відповідь, давайте розберемося в механізмі чудодійного методу, що полегшує життя прекрасної половини людства у XXI столітті.

Механізм дії лазера

Епіляція проводиться за допомогою спеціального косметологічного апарату. В основі його роботи є принцип селективного фототермолізу. Генеруючи вузькоспрямоване світло, діє на пігмент меланін, який відповідає за колір волосся. Промінь проникає у волосяну цибулину, нагріває і цим сприяє її руйнуванню. Внаслідок цього волоски перестають рости протягом 5 років. Надалі, коли в деяких місцях обробленої області з’являтимуться окремі паростки, вони вже не будуть темними та жорсткими. Їх замінить світліший і м’якший пушок.

Лазер взаємодіє зі зрілими цибулинами, що накопичили в собі барвник у достатній кількості. Саме вони притягують до себе апаратне світло та піддаються руйнуванню. Білосніжним блондинкам і сивим людям лазерна епіляція не шкодить, але й користі від неї немає. Адже якщо в клітинах немає пігменту, то у волосяних фолікулах відсутні світлопоглинаючі здібності.

Скільки сеансів потрібно

Точна кількість процедур – індивідуальне питання. Ніхто не може точно знати, скільки разів доведеться відвідувати салон. Зазвичай, для тотальної шкіряної гладкості потрібно пройти курс із 8-12 сеансів. Цей показник залежить від:

  • кольору та товщини волосся;
  • кольоротипу шкіри (загар небажаний);
  • кваліфікації спеціаліста;
  • технології та класу обладнання;
  • індивідуальних особливостей організму;
  • віку;
  • статті;
  • рівня гормонів.

Але не можна передбачити, як поведуть волоски на фоні персональної гормональної картини та спадковості. З цієї причини не можна гарантувати, що після 12 походів до косметолога позбавитеся небажаної волосистості назавжди. Зазвичай йдеться про зникнення до 99% волосяного покриву у проепільованій зоні. З часом у цьому місці можуть зрідка з’являтися паростки. Тому досвідчені фахівці радять після проходження курсу підтримувати результат, відвідуючи лазерний салон 1-2 рази на рік.

Лазер знищує волоски, що у фазі активного розвитку. Саме в цей час вони максимально заповнені меланіном. Їхня частка становить 5-20 відсотків, а решта перебуває у стадії спокою або сну. Кожен цикл зростання змінюється і складається з приблизно 30-40 днів. Тому часовий проміжок між сеансами становить такий термін.

Види лазерів

Сьогодні в косметичних клініках для епіляції використовуються різні види приладів. При однаковому принципі дії вони відрізняються рівнем проникнення лазерного променя в епідерміс. Найбільш застарілий тип апарату – рубіновий (глибина проникнення 1мм). Найпоширеніші – Олександритовий (2мм) та Діодний (3мм). Неодимовий лазер (4-5мм) використовують здебільшого у медичних цілях, його єдиний недолік – болючість, пов’язана з максимальною довжиною хвилі.

Нещодавно почали використовувати удосконалений гібридний триокластерний прилад 3D. Інженерам вдалося поєднати в одному пристрої три лазери – Олександритовий, Діодний та Неодимовий. 3Д апаратура здатна генерувати 3 хвилі – 755/808/1064 нанометрів. Це допомагає ефективно працювати з усіма типами волосся та шкіри. А вбудоване контактне охолодження в рукоятці приладу дозволяє зробити епіляцію безболісною та дуже комфортною. Режим швидких спалахів та збільшена робоча пляма маніпули прискорює процес у 2 рази. Детальніше ознайомитися з гібридною 3D технологією можна на сторінці https://epilaser.com.ua/ua/lazerna-epilyaciya/.

Чи шкодить лазерна епіляція

Перерахуємо найпопулярніші страхи, пов’язані з процедурою:

  • Опромінення радіацією. Лазер часто плутають із рентгеном, приписуючи йому мінуси шкідливого радіаційного опромінення. Але радіація використовується при флюорографії та лікуванні раку, а в естетичній та пластичній медицині не застосовується. Навпаки, завдяки світловому випромінюванню (не плутати з опроміненням) оновлюються клітини, стимулюються біологічні мікропроцеси. Лазер використовують для естетичного чищення та видалення незначних дефектів (пігментних плям, родимок).
  • Поява новоутворень. До протипоказань для епіляції відносяться пухлини та шкіряні ушкодження. Але виникнення та зростання новоутворень пов’язане з ультрафіолетом, який не має відношення до косметичних маніпуляцій.
  • Епіляція шкодить внутрішнім органам. Це не правда, органи залишаться у повній недоторканності. Потрібно розуміти, що апаратні промені подаються короткими імпульсами і проникають неглибоко, максимум до 3 мм. Це не глибше за саму епідерму. Тому виключається ризик ушкодження будь-яких органів.
  • Волосяне вростання. Це хибне уявлення. Насправді все з точністю до навпаки. Косметологи радять лазерну епіляцію для боротьби із вростанням.
  • Рубцювання. Лазер не може ушкоджувати епідерміс. Максимум про що можна говорити, це незначне почервоніння протягом доби.
  • Болючість. Тут все індивідуально. Стверджувати, що процес приємний було б перебільшенням. Але, наприклад, епіляція пахв чи ніг переноситься без будь-яких неприємних відчуттів. А ось інтимне місце більш чутливе.

Чи шкодить лазерна епіляція бікіні

Лазер використовується у косметології відносно недавно. Перші апарати, які застосовуються 20 років тому, були недосконалі. При впливі на шкірну поверхню вони поводилися досить агресивно. Часто клієнти отримували опіки, а сама послуга була чутливою та неприємною.

Сьогодні говорити про травматичність, шкоду для здоров’я епіляції зони глибокого бікіні просто смішно. На думку експертів, зараз це найбезпечніший і найболючіший спосіб усунення волосся. Якщо сильний дискомфорт відчувається, застосовують знеболювальні креми, гелі або насадки, що охолоджують, які повністю прибирають больові відчуття.

Окремо на форумах обговорюється, що лазерна епіляція шкідлива для здоров’я жінок і веде до безпліддя. Нібито не рекомендується робити цю послугу дівчатам, які не народжували, для виключення ризиків із зачаття здорової дитини.

Справді, є рекомендації деяких лікарів-косметологів щодо недоцільності лазерної епіляції до та при вагітності. Але причина не через шкідливість та небезпеку для репродуктивної системи. Просто лікарі шкодують гроші, які частково витрачаються даремно. Величезний вплив на зростання волосистості в інтимній зоні має рівень статевих гормонів. В організмі вагітної жінки відбувається гормональна революція, внаслідок чого раніше видалені волоски можуть повернутися назад.

Дослідження медиків руйнують міф, що лазерна епіляція шкодить жінкам у період статевого дозрівання, до пологів та після клімаксу. Лікарі неодноразово говорять про користь цього сучасного методу.

Протипоказання

Прочитавши весь список, слід зрозуміти, що йдеться просто про розумне ставлення до власного здоров’я. Не бажано робити лазерну епіляцію у таких випадках:

  • сталеві імпланти;
  • свіжа засмага;
  • хронічний дерматит, алергія світла;
  • хвороби серцево-судинної системи;
  • декомпенсований цукровий діабет;
  • герпес у активній стадії;
  • варикоз у тяжкій формі;
  • глаукома;
  • незагоєні рани, шрами, рубці.
  • онкологія;
  • інфекційні, вірусні захворювання;
  • запальні процеси.

Що стосується родимок, татуювань і папілом, то майстер просто обійде їх під час епіляції, відступивши 2 см.

Не рекомендується видаляти волосся поблизу очей, на верхніх повіках та під бровами. Дівчата знають, що не варто робити різких рухів навколо очей навіть під час щоденного догляду, тому що шкіра тут тонка та чутлива.

З великою відповідальністю повинні поставитися салони краси до бажання підлітків зробити лазерну епіляцію. І справа не тільки в тому, що нестійкий гормональний фон може звести ефект процедури до нуля. Нагадаємо, що для роботи з неповнолітніми обов’язково потрібна письмова згода батьків. На жаль, в інтернеті зустрічаються негативні відгуки про клініки, що порушують елементарні етичні норми.

Підбивши підсумок, можна зрозуміти, що лазерна епіляція не шкодить здоров’ю людини. Адже це не більше, ніж щоденне спілкування з комп’ютером або смартфоном. Але важливо дотримуватися рекомендацій лікарів та звертатися до спеціалізованих центрів з ідеальною репутацією, як, наприклад, мережа салонів «ЕпіЛазер» (epilaser.com.ua).

Стаття розміщена на правах реклами.