додому здоров'я В Тернопільській обласній організації Товариства Червоного Хреста України навчають населення надавати першу...

В Тернопільській обласній організації Товариства Червоного Хреста України навчають населення надавати першу долікарську допомогу

673

Людина втратила свідомість, скаржиться на біль у грудях, підвернула ногу, у когось трапилась кровотеча, когось на ваших очах укусив собака чи бжола. Ви не знаєте, що робити у таких випадках? Хочете навчитись? Вам дорога у Червоних Хрест. В Тернопільській обласній організації Товариства Червоного Хреста України навчають населення надавати першу долікарську допомогу. Рівень викладання на курсах отримав визнання Єропейського референс-центру. Першими курсантами були вісім тернопільских журналістів. Я також спробувала і переконалась. Це цікаво. Не просто, але можливо. А, головне, необхідно.

Медики називають це першою долікарською допомогою. А життя доводить, це варто знати. За статистикою в світі щодня у автомобільних аваріях гине більше трьох тисяч людей. Якби перша долікарська допомога була надана вчасно та правильно, багатьох людей можна було б врятувати. Чимало виробничих та побутових травм закінчуються смертю, бо на місці пригоди першу допомогу ніхто не надав. Як і в усьому світі, в Україні навчати населення надавати першу долікарську допомогу – одне зі статутних завдань Товариства Червоного Хреста.

Курси, які пропонує Тернопільський Червоний Хрест, належного рівня. Їх викладач, тернопільський хірург Віктор Шацький, пройшов спеціальне навчання та отримав сертифікат Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Пан Віктор зізнається, був неприємно здивований як мало знали про першу долікарську допомогу його перші курсанти. Тому з особливою гордістю називає середній бал випускних тестів – вісімдесят шість зі ста можливих. А ще лікар запевняє, знання, отримані на курсах, дозволять у скрутній ситуації дати раду собі та допомогти іншим.

Віктор Шацький, тренер курсів з навчання населення першої долікарської допомоги: "Допомогу надати можуть люди. Але їх допомога базується на середніх знаннях, які не завжди правильні. Я вважаю, якщо говорити загалом за Тернопільщину, то 80 відсотків населення, яке не має відношення до медицини, не зможе правильно надати необхідну допомогу. Тому ми будемо намагатись зробити так, аби більше людей міста та області мали знання, щоб могли собі дати раду в ситуаціях різних складних".

Дизайнер газети Павло Андріїшин зізнається, до приходу на курси надавати допомогу не вмів. Проведений тут час, марно витраченим не вважає. А отримані знання називає життєвоважливими.  

Павло Андріїшин, дизайнер газети "Місто": "Курси дуже допомогли і велику кількість інформації почерпнув. Подяка інструктору за те, що в доступній формі пояснив, що людині допомагаючи можна нашкодити. Але після проходження курсів, сподіваюсь, якщо виникнуть складні ситуації, я людині тепер зможу допомогти і менше шансів, що я розгублюсь".

Журналістка Євгенія Цебрій донедавна вірила, що опік потрібно змащувати олією, а при обмороженні людині не зашкодить кілька грамів алкоголю. А, побачивши кров, дівчина впадала у паніку.

Євгенія Цебрій, журналіст ("RIA плюс"): "Я помітила, що ті страхи вже позаду. Я, доречі, обробляла рану моїй подрузі і не боялась крові. Я рада, що цей тренінг мені в цьому допоміг. Я дуже активна людина. Люблю подорожувати. Я зрозуміла, що в різних мандрівках бувають різні травми. Зараз я вже зможу надати допомогу, сподіваюсь, що набагато компетентніше ніж це могла раніше".

Керівник обласної організації товариства Червоного хреста Олександра Бригадир, показуючи сертифікат, який отримують слухачі курсів, називає ще один переконливий аргумент на користь занять на курсах надання першої долікарської допомоги.

Олександра Бригадир, голова Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України: "Я так вважаю, що вони будуть дуже важливі. Вони мають міжнародний логотип. А так як з нашої області багато людей на роботі за кордоном, я вважаю, що цей документ тим громадянам буде давати велику допомогу в пошуках роботи. Тому що у догляді за людьми навички першої допомоги – це буде дуже важливий аргумент".

Організатори та слухачі перших курсів з навчання населення першої долікарської допомоги запевняють, початок вдалий. У найближчих планах Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста допомогти усім охочим тернополянам отримати такі знання та підготувати інструкторів для  роботи у районах області.