додому здоров'я У Тернополі вирішили, яка лікарня, які медичні послуги надаватиме

У Тернополі вирішили, яка лікарня, які медичні послуги надаватиме

1651

У Тернополі вирішили, яка лікарня які медичні послуги надаватиме. В Україні стартувала медична реформа. Основоположні документи – “Про державні фінансові гарантії надання медичної допомоги” і “Про сільську медицину” – які передбачають її початок, вже прийняті та підписані Президентом. Реформа починається із первинної ланки медицини, вторинна ланка вступає в реформу із 2020 року. У Тернополі до реформ готові, запевняють медики. Місто вже затвердило напрямки, за якими кожен із комунальних закладів охорони здоров’я надаватиме медичні послуги.

Медична реформа офіційно стартувала. Реформування розпочинається із первинної ланки медицини. У Тернополі вже провели підготовчі заходи: міські заклади охорони здоров’я стали некомерційними, неприбутковими підприємствами. У місті також вже створили електронну реєстратуру, реєстр пацієнтів та лікарів, робочі місця медиків забезпечили комп’ютерами та оргтехнікою.

Заклади первинної ланки медицини зареєстровані в системі і-хелс та очікують початку квітня. Саме тоді стартує процес укладання декларацій, а згодом і угод на надання первинної медичної допомоги. Реформою пропонується оплата за фактично надані медичні послуги. Для цього створюється Національна служба здоров’я, яка з липня почне їх оплачувати або повністю або ж на умовах співоплати з пацієнтом.

– Держава гарантує такі напрямки медицини безкоштовно: екстрена невідкладна допомога, рододопомога, це первинна медична допомога, хоспісна і дитяча. Разом з тим, такі види допомоги, як ну, для прикладу, пластична хірургія і інші види медичної допомоги, які не загрожують здоров’ю, будуть надаватися з співоплатою пацієнтів, – розповідає начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення ТМР Ростислав Левчук.

Первинна медична допомога буде безкоштовна, як і всі види обстежень за направленням сімейного лікаря. Коли ж хворий з власної ініціативи хоче потрапити на прийом до вузького спеціаліста, він повинен за це заплатити. Починаючи з 2019 року особи, які не укладуть декларації, оплачуватимуть первинну медичну допомогу самостійно.

– Ніхто без допомоги не залишиться в перехідний період, вона буде надаватися в тому самому режимі. Очевидно, коли ми отримаємо затверджений в МОЗ гарантований пакет первинно-медичної допомоги, тоді ми можем більш детально говорити про те, яка послуга в той перелік послуг, їхня кратність, буде надаватися за державний кошт, – каже директор ТМКЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Микола Медвідь.

Держава визначила напрямки роботи закладів охорони здоров’я, які фінансуватиме у вигляді субвенції. У Тернополі вже затвердили фінансові плани, якими встановили напрямки діяльності закладів охорони здоров’я відповідно до їх можливостей, профілю і потреб.

– Перша міська лікарня, або лікарня швидкої допомоги – це вся невідкладна екстрена медична допомога. Тобто ми зберегли, практично, її спеціалізацію. Плюс надання допомоги інфекційним хворим дорослим. Лікарня №2 – вся планова медична допомога, плюс акушерство, гінекологія і рододопоміжна допомога.  Плюс амбулаторна служба – поліклініка – це другий рівень надання медичної допомоги, – пояснює Ростислав Левчук.

Третя лікарня займатиметься реабілітацією, відновним лікуванням, хоспісною і поліклінічною допомогою другого рівня для потреб центру первинної медико-санітарної допомоги. Для дитячої міської лікарні збереглись функції надання медичної допомоги дітям.

– Основним економічним фактором є вилікуваний випадок, склалась така ситуація, що дефіцит бюджету на виконання делегованих державою повноважень в Тернополі становить близько 70 мільйонів гривень. З них лише 50 млн – це заробітна плата і 20 млн це інші господарські потреби, – каже Ростислав Левчук.

Визначити ефективну модель функціонування галузі охорони здоров’я Тернополя в умовах реформування місту повинні допомогти міжнародні партнери, до яких місто звернулись за допомогою.