додому Головні Тернопільські підприємці, незгідні із новим Податковим кодексом, вийшли на протест

Тернопільські підприємці, незгідні із новим Податковим кодексом, вийшли на протест

1253

vlcsnap-2015-12-14-15h31m27s693Спрощену систему оподаткування для фізичних осіб-підприємців уряд планує скасувати із 1 січня 2016 року. Це передбачено редакцією Податкового кодексу, який до кінця року мають прийняти у Верховній Раді. Тернопільські підприємці, які не згідні зі змінами, вийшли сьогодні під стіни Тернопільської обласної ради. Кажуть, новий кодекс лобіює інтереси великого бізнесу та зовсім знищить малий та середній.

Під стіни обласної ради вийшли тернопільські підприємці, які проти прийняття нового податкового кодексу. Він, кажуть, знищить малий і середній бізнес в Україні.

– Чомусь реформи нашої держави не стосуються олігархів, не стосуються мільйонерів, тих, які шокують всю Європу своїми статками і своїм збагаченням на фоні зубожіння цілої України.  Цей закон десь нараховує близько 400-600 сторінок. Дуже сумніваюсь, що хтось із депутатів його прочитав і прочитає до голосування, – розповідає голова профспілки підприємців ВО “Захист справедливості” Наталія Шоломейчук.

Галина та Ірина – підприємці. Прийшли підтримати колег. Розповідають, що їх не влаштовує.

– Правила податкового кодексу, які вони хочуть прийняти. – А що саме вам не підходить? – Податки. При такому морозі, як буває, 20 градусів, як буває, так само в жару, шо там голова кружиться падаєш, але стоїш, бо треба уплатити податки, в Пенсійний купа грошей іде. А ще за оренду заплатити. Це треба заробити ті гроші.

Кажуть, новий закон просто вб’є їх бізнес, який і так іде непросто. Жінки працюють на ринку у дощ та сніг.

–  Як би хоч один один день побув на вулиці, постояв з цим касовим апаратом 20 градусів морозу. Я би подивилася. Хоча би в 3 градуси морозу. Поняття не мають, що таке стояти в 5 штанах і в 2 куртках чи чотирьох, бо мерзнеш, пальці аж таково зимою.

Підприємці не заперечують, можливо, через кілька років цей закон стане доречним. Проте не зараз, коли ВВП країни практично найнижчий за всі роки існування, валюта – нестабільна, а купівельна спроможність українців – невелика. Тож пропонують, аби мораторій на зміни був відкладений хоча би на кілька років. Підприємці кажуть, можуть себе захистити лише вийшовши на пікет.

– Введення цих касових апаратів. Ніхто з можновладців не пояснив, яким чином буде працювати ця фінансова поліція, як вести звітність в натупних умовах. Тобто нас фактично сталять перед фактом, нічого нам не даючи взамін. Ми розумієм, що Україні потрібні зміни, але нехай ці зміни будуть конструктивними. Хай спочатку порадяться з бізнесом, що вам підходить, що не підходить і коли вам це підходить. Я розумію, що зараз скажуть. що підприємці не хочуть платити. Ні. ми хочемо платити, інакше б ми не працювали тут, – говорить голова профспілки підприємців ВО “Захист справедливості” Наталія Шоломейчук.

– Я сьогодні тут тому, що я, в принципі, не боюсь касового апарату, я не боюся перевірок податкової служби. Якщо чесно, багато от тут ми обговорюємо цей кодекс, є, в принципі, й цікаві моменти. Деколи можна між поганим знайти і хороше. Я тут з інших причин. Я тут, тому що я маю гідність. Я маю гідність, яку кожного року влада, незалежно від кольору цієї влади, хоче розтоптати, – говорить керівник місцевого осередку всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу «Фортеця» Людмила Скакун.

Прийшли на пікет і представники обласної ради. Кажуть, підприємців підтримують. На нещодавньому пленарному засіданні прийняли звернення до керівництва держави щодо змін у податковому законодавстві на 2016 рік.

– Після завершення цього пікету ми готові запросити всіх до себе до кабінету 10-15 активістів підприємницького руху, щоб ми виробили чіткі звернення до вищого керівництва держави і ми будем спільно разом дивитись як на цьому тижні провести президію обласної ради і направити до всіх інстанцій, щоби дійсно всі почули, – каже перший заступник голови Тернопільської обласної ради Василь Деревляний.