додому Новини Тернопільська міська рада прийняла бюджет міста на 2018 рік

Тернопільська міська рада прийняла бюджет міста на 2018 рік

1747

Тернопіль з головним фінансовим документом. Сьогодні під час чергового засідання сесії Тернопільської міської ради прийняли бюджет міста на дві тисячі вісімнадцятий рік. Крім того, затвердили програму соціально-економічного розвитку Тернополя у наступному році, а ще чимало звітів виконання програм та земельних питань. Під час сесії вислухали й тернополян, які прийшли з питаннями, які їх турбують.

Під стіни міської ради прийшли підприємці та продавці з ринку “Аляска” з вулиці бульвар Куліша,1.

-Нас всюди відфутболюють, ми були всюди, минулого тижня були в Барни, він сказав стійте, вас ніхто чіпати не буде. Ми з таким піднесенням прийшли, а нам на другий день заварили брами. І де ж ми маємо подітись, що ми маємо робити? 

-Кожен місяць орендну плату платимо, нам її ніхто не повертає, значить ми маємо дозавіл, якщо б наш директор не хотів з нами працювати, то він би повернув кожному оренду, а вже понад рік ми йому платимо і як кажуть нам юристи дговір пролонгований і ми маємо дозвіл там торгувати. 

-Нещодавно товариство повідомило нас, що планує на ділянці будівництво, уклало договір з двома охоронними фірмами, які зараз в незаконний спосіб опломбовують наші кіоски, наші робочі місця і всі зараз чотири входи на ринок всі заварені і ми не потрапляємо на роботу.

На прохання підприємців ринку “Аляска” депутати прийняли рішення створити спеціальну комісію, для того, аби питання вивчити і зарадити людям.

-Звертаюсь до всіх колег депутатіва, бо ситуація там дійсно складна бо багато людей залишаються без права на роботу. Ми мали зустріч з Ворком, директором і він дійсно сказав, що він не має альтернативи, і не має місць на цегтральному ринку, ситуація дійсно складна, але створимо спеціальну комісію, яка зможе розібратись у всіх цих питаннях.

Розглянули на засіданні сесії й питання перебування дітей без тернопільської реєстрації у дитячих садках міста.

-Єдине, що залишилось і що тримає в напрузі, як батьків так і працівників освіти, це пункт чортири про можливість оплати за перебування та відвідування дошкільних навчальних закладів. Хочу наголосити, що таке відвідування є бензкоштговним, тому передбачати в рішенні такої оплати це вже зсуперечить Конституції України.

-Ми домовились, що ми це питання призупиняємо як мінімум до першого квітня, всіи праціваники, директори садочків від мене особисто отримали вказівку призурпинити вимагання довідок, коштів і всього іншого, і це буде правильно і я знаю, що комісія бюджетна це питання також розглядала і має подібні рекомендації. Це питання не стосується людей, це питання віфдносин виклоючно між бюджетами, але вибачте, більш як півроку керівники районів не могли простимуклювати це питання поки батьки не пішли до них, кріми того в рішенні не вказано зобов’язати, в рішенні вказано мають право платити.., тому ніхто нікого не буде зобов’язувати сплачувати.

У порядку денному чимало звітів про виконання програм та запланованих програм на дві тисячі вісімнадцятий рік. Та найважливіше – питання головного фінансовго документа та програми соціально-економічного розвитку Тернополя. 29 голосів “за” і депутати проголосували обидва.

-Бюджет Тернополя …. з них бюджет розвитку 18 мільйонів.

Гроші підуть  насамперед на оплату праці та енергоносіїв, пільгове перевезення, соціальні програми, житлово-комунальне господарство. Бюджет міста на наступний рік передбачений у сумі 2 млрд. 467 млн.грн.

Понад 300 млн. грн. буде спрямовано на потреби житлово-комунального господарства, зокрема проведення капітальних та поточних ремонтів, створення нових відпочинкових зон, громадських просторів. Ще понад 45 млн. грн. буде виділено на спортивну галузь, 465 млн. грн. – на сферу освіти та науки, на охорону здоров’я – понад 188 млн.грн. Кошти будуть спрямовані на капітальні ремонти, оновлення матеріально-технічної бази. Понад 9 млн. грн. передбачено на реалізацію проектів «Громадського бюджету».
Також на сесії прийняли Програму соціально-економічного розвитку міста, яка визначає питання залучення інвестицій, розвиток підприємництва, питання містобудування та житлової політики тощо. У програмі передбачено розробку Концепції індустріального парку, розвиток міської інфраструктури, залучення іноземних інвестицій в економіку, організацію передачі в оренду та продажу комунального майна через систему ProZorro.Продажі, розробку цифрових детальних планів територій, завершення ремонтних робіт на дамбі Тернопільського ставу та продовження інших капітальних ремонтів у місті, придбання громадського транспорту, покращення матеріально-технічної бази у закладах охорони здоров’я, відновлення роботи дошкільних навчальних закладів та ін.