додому духовність Чудотворна ікона Матері Божої є у селі Решнівка на Збаражчині

Чудотворна ікона Матері Божої є у селі Решнівка на Збаражчині

2660

vlcsnap-2016-05-10-12h38m11s468В Україні ще є села у яких збереглися народні традиції та побут. Однією із таких мальовничих та славних місцин є село Решнівка Збаразького району. Воно славиться чудотворною іконою Матері Божої, своєю духовністю та співучістю. На Великодні свята мешканці села після відправи усі разом і старі і малі водили гаївки та веснянки. Кажуть, цю традицію не змінюють останні десятиліття.

Перша згадка про мальовниче село Решнівка Збаразького району сягає 16 століття. Воно відоме своїми традиціями, духовністю та чудотворною іконою Матері Божої “Всіх сумуючих радість”. Сюди приходять віряни з різних куточків України, щоб помолитися та отримати благодать. А мешканці села кажуть, що все, що не попросиш в ікони Матері Божої, збувається.
– Перша згадка про чудотворну ікону датована 1650 роком. Відомо те, що ікону подарував удові, котра керувала селом, Марії Савич мандрівний монах, котрого вона, будучи побожною жінкою, прийняла в себе на гостину, – розповідає отець Микола.
Побачивши чудову ікону, Марія Савич захотіла збудувати храм для неї. І вже незадовго постала маленька дерев’яна церква, історія будівництва якої також дивовижна. Згадка про кам’яний храм датована 1759 роком. Перше чудо, яке відбулося у церкві, коли туди внесли ікону Матері Божої “Всіх сумуючих радість”, це зцілення жінки. До сьогоднішніх днів таких зцілень відбулося чимало, розповідає отець Микола. А Решнівка стала відомою не лише в Україні, а й у світі.

– Було чудо, коли будували храм. Храм повинен був бути збудований трошки в іншому місці, але за переданням ікона, котра була поміщена там в тому місці принесена, чудним образом перенеслася сюди. Тут раніше от ще є пеньки, росли великі липи на тім камені. І захотіла ікона бути тут в оточені тих лип. Також є передання таке, що коли тесали хрест на церкву, бо коли будують церкву завжди закладають спочатку хрест, то в абсолютно безвітряну погоду від хреста, коли відтесали першу щепку, вона відлетіла це досить далеко, то майже кілометр з того місця, і перелетіла сюди, і впала таки на тому місці. Таки вказала Пресвята Богородиця, що храм має бути саме тут. Були зцілення, жінка, яка прийшла, боліли ноги, прийшла до церкви з двома палками і вже відійшла від ікони повністю зцілена. Палки лишила під церквою і пішла додому, – каже отець Микола.
Окрім духовності маленьке село відоме й своєю співучістю. Тут кожного року у великодні свята влаштовують цілі дійства, водять гаївки, співають веснянки та ще багато цікавого. Усі одягають святковий одяг з українськими орнаментами, вишиванки, збираються як старші так і малі. А головною особливістю є те, що кожного року стараються відшукати старі забуті гаївки.
– Щороку ми стараємося святкувати, стараємося знаходити старі забуті гаївки, веснянки. Стараємося відновити, відтворити, показати і чогось ще навчитися. І обов’язково передати. Бо якщо ми не передамо молодшому поколінню, то хто ж тоді, як кажуть, хто не пам’ятає свого минулого, той не буде мати майбутнього. Всі свята, які проводили наші прабатьки, стараємось відтворювати та відновлювати, це наша головна задача, – розказує завідувач клубу с. Решнівка Оксана Павлусяк.
Подивитись більше про мальовничу Решнівку, храм та чудотворну ікону ви зможете незабаром у програмі “Сільський календар”.