додому здоров'я Ажіотажу щодо імпортних ліків через їх ліцензування з 1 березня аптекарі не...

Ажіотажу щодо імпортних ліків через їх ліцензування з 1 березня аптекарі не бачать

672

В Україні запроваджують європейські вимоги до якості ліків. З першого березня набере чинності закон, що передбачає ліцензування імпортних медичних препаратів – мова йде про близько 8 тисяч найменувань ліків, які ввозять в Україну. У Державній службі з лікарських засобів запевняють: ліцензування не призведе до подорожчання та дефіциту імпортних ліків.

Із 1 березня в Україні запрацює процедура ліцензування імпортних ліків. Основна її мета – забезпечити українців якісними медичними препаратами, кажуть у Державній службі з лікарських засобів у Тернопільській області. Вже з 1 березня за якість ліків відповідатиме виробник, він буде вивозити неякісні медичні препарати для утилізації з України за власні гроші. Завдяки ліцензуванню імпорту з ланцюжка постачальників вилучать посередників, які заробляють на перекупках препаратів один в одного, каже Галина Криницька.

– Наприклад, такий лікарський засіб, як "Структум" він в нас коштує 100 гривень, а в сусідній Польщі коштує близько 150 гривень, – різниця небагато, немало – в 3-4 рази. Це пов'язано з тим, що ліки ввозяться в основному в нашу країну через посередників, не безпосередньо через виробника. Відповідно, через офшорні зони – на Кіпрі, на Панамі, наростає націнка поки попадає до аптеки, ці гіпернацінки, про які люблять говорити, що вони утворюються в аптеках, насправді вони утворюються на цих всіх етапах, – розповідає начальник Державної служби з лікарських засобів у Тернопільській області Галина Криницька.

Через ліцензування ланцюг посередників зникне, а це призведе до зниження ціни імпортних ліків, каже Галина Криницька і запевняє, що без імпортних ліків через ліцензування українці не залишаться.

– Ця процедура вводиться поетапно, перших півроку вона взагалі проводитиметься на заявницьких договорах. А за інформацією наших провідних оптових дистрибюторів, постачальників лікарських засобів, вони забезпечені достатньою кількістю імпорту. Говорити тут про те, що імпортні препарати зникнуть чи буде дефіцит – це з одного боку своєрідний саботаж і спекуляція, – каже начальник Державної служби з лікарських засобів в Тернопільській області Галина Криницька.

У Тернопільських аптеках наразі ажіотажу щодо імпортних ліків не спостерігають.

– Наразі ажіотажу як такого пов'язаного з тим, що з першого березня планують запровадити ліцензування лікарських засобів, ми не помітили. Не спостерігається, щоб люди масово скуповували імпортні ліки. Як правило, купують і імпортні, і вітчизняні так, як і раніше. Тобто поки що ми нічого не замітили, – розказала завідувач аптеки Людмила Іщенко.