додому Головні У Тернополі відбулася урочиста академія присвячена завершенню ювілейного року імені Патріарха Йосифа...

У Тернополі відбулася урочиста академія присвячена завершенню ювілейного року імені Патріарха Йосифа Сліпого

1045

Щоб вшанувати нашого великого земляка – заснували відзнаку «Великого бажайте». Нею Митрополія щорічно буде відзначати осіб, котрі своєю працею втілюють цінності Патріарха Йосифа Сліпого. На цьогорічній академії нагородили 5 лауретів.

Для завершення ювілейного року, присвяченого Патріарху Йосифу Сліпому у Тернопільському обласному драматичному театрі організували урочисту академію під назвою «Патріарх Йосиф: той, хто продовжує надихати». У 2022 році виповнилося 130 років із Дня народження нашого земляка Патріарха Йосифа Сліпого. Тому у Тернопільській обласній раді оголосили 2022-й – Роком Патріарха Йосифа.

З метою вшанування нашого великого земляка Патріарха Йосифа Сліпого – Архієпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк заснував відзнаку «Великого бажайте». Цією відзнакою Митрополія щорічно буде відзначати осіб, котрі своєю працею втілюють цінності та ідеали Патріарха Йосифа Сліпого.

На академії нагородили 5 лауреатів. Першим з них став 22-орічний офіцер, старший лейтенант Андрій Бельзецький. Сьогодні він виконує обов’язки командира батареї та разом зі своїм підрозділом бореться з окупантами на Донеччині. Отримати нагороду прийшла матір захисника.

Друга лауреатка – Інна Павлюк. Жінка – була однією із координаторок волонтерського центру при архикатедральному соборі у Тернополі, який регулярно займався розподілом допомоги серед нужденних.

Відзнака «Великого бажайте» – це почесна нагорода Тернопільсько-Зборівської митрополії. Встановили її для нагородження за видатні особисті заслуги та вагомий внесок у церковне та суспільне життя. Розробляв дизайн відзнаки тернопільський художник Володимир Окрутий.

У Радянському Союзі Патріарх став символом незламності УГКЦ та свідченням її існування на підпільному становищі, незважаючи на всі заходи для її знищення. Сам Йосиф Сліпий був прикладом для багатьох українських та іноземних дисидентів, які боролися проти радянського тоталітаризму.