додому Головні Розбиті будівлі та поля, вкриті воронками: який має вигляд зараз Харківщина

Розбиті будівлі та поля, вкриті воронками: який має вигляд зараз Харківщина

969

Донечинна, Запоріжчина, Луганщина та Харківщина. У цих областях побував разом із волонтерами наш кореспондент Назарій Голуб. Розбиті будівлі та поля, вкриті воронками. Міста, у яких попри руйнування – продовжується життя, і у яких, на жаль, воно розпочнеться ще не скоро. Це все бачив наш журналіст – і про усе це він розповів детальніше у своєму сюжеті.

Дорога на Харківську область мене просто шокувала. Таку картинку я раніше міг бачити тільки у фільмах апокаліпсису. На узбіччях дороги багато спаленої військової техніки та машин цивільних. Кожні два метри поля просто вкриті воронками, а подекуди, у землі так і залишилися снаряди, які не розірвалися.

Ось на дорозі підірваний та розбитий автобус. Під’їжджаючи до одного із сіл Харківщини –  бачимо розбомблену будівлю. Важко сказати, що це раніше було, бо тепер тут тільки руїни. У росіян немає нічого святого, втікаючи, вони розбили один із монастирів, куди приходили ховатися українці.

Ще недавно у цих домівках було життя. Люди будували плани. Але в один момент росія забрала все це. Та продовжує знищувати Україну, як тільки може. На узбіччі дороги видно, як майорять українські прапори, а знизу під ними горять лампадки та лежать квіти. Волонтери розповіли, що ставлять прапори на таких місцях, де йшли запеклі бої.

Далі нас зустрів Ізюм, який став другим великим містом, яке наші воїни деокупували під час операції зі звільнення Харківської області. Проїжджаючи вулицями міста, можна сказати, що життя тут повертається. Попри великі руйнування, люди приїжджають назад до своїх домівок. Жити в нових умовах їм допомагають волонтери.

На одній із вулиць Ізюму я побачив, на власні очі, як виглядає “русский мир”. Зруйнована багатоповерхівка, де жили люди. Дев’ятого березня росіяни скинули на будинок авіабомбу. Унаслідок цього загинуло 54 людини. По дорозі до Куп’янську людей на вулицях менше. Ось на кадрах ліцей. Я на власні побачив повністю зруйнований куп’янський машзавод, по якому росіяни запустили ракети С-300.

Їдучи поміж розбитими будівлями Куп’янська ми зустріли наших захисників. Там, під звуки вибухів, наші волонтери передали воїнам бушлати, спальні мішки, взуття та продукти харчування. Також передали захисникам два тепловізори, щоб краще бачити наших ворогів. Про те, що зараз відбувається на Харківщині та який мають настрій хлопці, розповів командир роти 83- того батальйону.