Головна Головні “Правий сектор” дав офіційні роз’яснення щодо подій у Зборівському суді

“Правий сектор” дав офіційні роз’яснення щодо подій у Зборівському суді

680

“Правий сектор” дав офіційні роз’яснення щодо подій у Зборівському суді.  Там 12 січня розглядали справу щодо вбивства громадського активіста Віталія Ващенка. Тоді в залу суду зайшли учасники “Правого сектору” та облили свинячою кров’ю підсудних, за що були затримані правоохоронцями. Причиною до такої акції прямої дії, кажуть активісти, є постійне затягування справи щодо вбивства Ващенка.

26 травня 2016 року у Кременці жорстоко вбили громадського активіста Віталія Ващенка. Для того, аби боротися із режимом Януковича, він вступив у ряди громадської організації “Народна рада Кременеччини”, а після виборів у 2015 році очолив фракцію “Народний контроль”. Відкритість і публічність сміливих думок та гострих висловлювань активіста привела до трагічних наслідків. Віталія Ващенка вбили на власному подвір’ї.

Після трагедії справа набула резонансу, а вбивць почали розшукувати. З часом вона була передана до суду. Після вбивства Віталія Ващенка “Правий сектор”, “Народна рада” і інші організації планували ряд акцій прямої дії та акцій протесту. Проте, після перемовин, вони дійшли згоди, що призупинять активну діяльність і будуть чекати на результати слідства.

– І тут, ми появляємося на суд і бачимо, що в суді, на лаві підсудних, з’явилися лише виконавці вбивства. Потім перестали, в принципі, з’являтися адвокати. Ми зрозуміли, що справу спеціально затягують. Підсудні почали змінювати свої покази, сказали, що вони там взагалі випадково з’явилися в тому місці. Потім – що їх змусили. Справа відверто затягувалася, переносилася постійно. Тобто, їм це грало на руку, – пояснює керівник обласного штабу “Правого сектору” Назар Сарабун.

Після цього, кажуть, справа втратила резонанс і активісти “Правого сектору” вирішили вдатися до акції прямої дії.

– Тому хлопці зайшли в залу суду, облили свинячою кров’ю виконавців вбивства. Ми не вважаємо, що нам, в принципі, правдиво інкримінують якесь хуліганство. Там, за кримінальною статтею. Тобто, максимум – це дрібне хуліганство, яке може бути, стаття застосована до хлопців. Я думаю, що хлопці мали би обійтися штрафами. В іншому випадку, я думаю, що, якщо хлопців будуть судити таки за кримінальною статтею, воно потягне за собою ряд протестів і реакцій інших організацій, – вважає Назар Сарабун.

Після інциденту слідчі Зборівського відділення поліції відкрили кримінальне провадження за статею хуліганство, вчинене групою осіб. Самі ж активісти “Правого сектору” запевняють: їх дії стосовно справи Ващенка заздалегідь сплановані.

– Всі наші дії, в принципі, були погоджені з дружиною Ващенка. І взагалі, будь-які акції ми погоджуємо з нею. Перед тим, як щось робити, чи акція протесту, чи акція прямої дії, чи ті акції, які ми будемо робити. Чи навіть, коли ми просто їдемо на підтримку в суд, погоджуємо все з дружиною – Наталею Ващенко, – каже Назар Сарабун.

Активісти вимагають справедливого рішення суду та щоб на лаві підсудних були як виконавці, так і замовник. Наступне засідання призначене на 26 січня 2017 року в Зборівському районному суді.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here