додому Головні Нешвидка допомога. Чому загинув чоловік на вулиці Пушкіна у Тернополі?

Нешвидка допомога. Чому загинув чоловік на вулиці Пушкіна у Тернополі?

487

vlcsnap-2015-07-09-19h13m15s85У халатності звинувачує медиків швидкої допомоги Тернополя городянин, який сьогодні звернувся у редакцію TV-4. Пан Михайло розповів історію, свідком якої він був. На вулиці Пушкіна, 8 липня близько 19:30, чоловік, який виходив із магазину, впав на скло, порізався та стікав кров’ю. Люди викликали швидку. Зі слів пана Михайла, на виклик медики спочатку відмовились їхати, пояснюючи це тим, що немає машини, коли все ж таки бригада швидкої прибула, лікарі були, кажуть свідки, нетверезими та не надали потерпілому належної допомоги. Потерпілий не вижив. Лікарі не заперечують, що справді, добирались довше, ніж потрібно. Проблема в тому, що не вистачає бригад. Коли ж прибули – чоловік був мертвий, настільки серйозною була травма, а люди – агресивно налаштовані проти медпрацівників. До приїзду швидкої ніхто із свідків не намагався допомогти пораненому чоловіку. Експертиза показала, що нетверезим був лише фельдшер. 

Того вечора чоловік – постійний відвідувач магазину – купив сік у скляній банці, пригадують продавці. За секунду після того, як вийшов, почули як б’ється скло. Вибігли – той лежав на дорозі біля крамниці та стікав кров’ю. Очевидці не на камеру розповідають, що чоловік розбив банку соку об смітник, його занесло і він впав на бите скло. Перехожі викликали швидку, до її приїзду допомогу чоловікові не надавали.

– Чекали, поки приїде швидка, тому що сильно бухала кров. Прямо пульсірувало, – пригадує очевидець Ганна.

Швидка приїхала не одразу – не було вільних бригад. Медики прибули не раніше, ніж через 15-20 хвилин після виклику, стверджують люди. Допомоги потерпілому не надавали, а ще – були нетверезі.

– Сама я особисто бачила, як він тою тєлєгою заїхав на нього. Я кажу куда ж ти їдеш, шо ти не бачиш, куда ти їдеш? Тоді, правда, я його відтягнула, і взяли погрузили його в машину і повезли. А куди повезли, шо повезли. Хотіла сусідка з ним сісти в машину, її не взяли. Люди не дали машині поїхати, сусідка сіла в машину з ним і поїхала в лікарню. Потім з лікарні подзвонили, що він в тяжкому стані…

Лікар, якого звинувачують у халатності, каже, що поїхав на місце події одразу, як звільнився із попереднього виклику.

– Там було багато людей, які зразу почали до нас виставляти претензії, що ми дуже довго їхали. Чоловік лежав у калюжі крові на вулиці, на проїжджій частині, вся сорочка була у згустках крові – це означає, що була дуже масивна кровотеча. Рана була у ділянці грудної клітки зліва у верхніх відділах, в районі, де розміщені великі судини. Так що при моєму огляді із рани кров уже не сочилася, це означало, що крові не було. Чоловік помер ще до нашого приїзду, – стверджує лікар швидкої допомоги Сергій Шпильовий.

Допомогти вже мертвому чоловіку лікарі не могли. Стверджують, що людям теж не вдалось би врятувати потерпілого.

– Практично ні. – А чому? – Тому що пошкоджена велика судина, яка знаходиться глибоко. І пережати її навіть в умовах стаціонара – це практично дуже важко. Будем казати, він вже був приречений.

При пораненні крупної судини клінічна смерть пришвидшується, хоча за цей час хворого ще можна, реанімувати, пояснюють спеціалісти. Проте те, що бригада добиралась у межах 15 хвилин, забрало останні шанси на порятунок.

– 4-5 хвилин і 15 хвилин. Бригада, яка би не приїхала, чи це була би реанімаційна бригада, реанімаційні міроприємства вони б вже не проводили, вони би констатували смерть. Що було і зроблено. Бригада приїхала, вона констатувала смерть. Оце по відео, що я дивився, така неадекватна поведінка що лікаря, що фельдшера – можна все подумати. Або люди наколені. або люди випивші, – пояснює директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Михайло Джус.

– Після 10 викликів за день в жару 30 градусів виглядати здоровим і свіжим неможливо, – каже лікар швидкої Сергій Шпильовий.

Те, що лікар був тверезим підтверджують і результати двох експертиз.

– Фельдшер бригади швидкої допомоги перебував в стані алкогольного сп’яніння. Інший лікар – був тверезий.  З метою встановлення причини смерті за даним фактом фактом було відкрите кримінальне провадження за ознаками злочину, передбачені част.1 ст.115 ККУ та труп чоловіка, направлений в морг для судово-медичного розтину. За результатами розтину було встановлено, що смерть чоловіка настала внаслідок гострої крововтрати, яка розвинулась в результаті внутрішньої та зовнішньої кровотечі, яка виникла від дії проникаючого поранення грудної клітки, – коментує заступник начальника слідчого відділу Тернопільського міськвідділу міліції Михайло Вербовський.

– Сьогодні мною призначена наказом комісія, проводиться розслідування даного випадку. Беруться пояснення керівників підрозділів, тобто старшого лікаря, завідуючого підстанцією, звідки машина виїжджала. Відповідно, лікар є, який пише пояснення. Ну і як результат – буде звільнення по статті фельдшера до кінця дня я наказ підпишу, лікар отримає догану за те, що був допущений фельдшер, -говорить директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Михайло Джус.

Ситуація із затримкою викликів в Центрі екстреної медичної допомоги – щоденна. Із 19 до 22-ї – період, коли бригад не вистачає. Цей випадок і потрапив у такий час.

– Приходять з роботи, мабуть, і починають дзвонити на швидку допомогу. Хронічні хворі дзвонять на швидку допомогу, коли вже не працює первинка. Тобто, вони не хочуть викликати сімейного лікаря, а чекають, коли сімейні лікарі вже не працюють, і тоді швидку викликають. Якщо ми тільки свої функції, сугубо вкилики, які відносяться до екстреної допомоги, ми би на все вспівали, – каже Михайло Джус.

Триває досудове розслідування, яке і оцінить правильність дій лікарів. Медиків звинувачують у неналежному виконанні професійних обов”язків.