додому Новини Фестиваль “Повір у себе” для дітей із особливими потребами відбувся у Тернополі

Фестиваль “Повір у себе” для дітей із особливими потребами відбувся у Тернополі

887

vlcsnap-2014-12-03-16h43m01s245Сьогодні, 3 грудня відзначають Міжнародний день інвалідів. Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об’єднаних Націй, яка в 1992 році запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 році. “Повір у себе” – обласний етап фестивалю під такою назвою відбувся у Тернополі. Дітей з особливими потребами гостинно приймав Тернопільський національний економічний університет.

Фестиваль “Повір у себе” – свято особливе. До нього наполегливо готуються учні спеціальний шкіл області. Спочатку у школах організовують відбірковий етап фестивалю, а найкращі номери демонструють на великій сцені у Тернополі. Кожен номер святкової програми не просто талановитий, а щирий, підготовлений з великою віддачею і натхненням. Подивитися на виступи особливих дітей приходять не менш особливі глядачі. Вони приносять із собою радість і щирі оплески.

Традиційно організовують і виставку. Свої роботи представили вихованці обласного дитячого будинку-інтернату, який знаходиться у Мельниці-Подільській Борщівського району. Вони вишили ікони та картини. В інтернаті перебуває більше восьми десятків вихованців із вадами розумового та фізичного розвитку. Там живуть лише хлопці віком від 7 до 35 років. Кілька років тому з ініціативи директора закладу Галини Ціпивник почали розвивати творчі здібності вихованців. Зараз вже є чим похизуватися.

– Тут є роботи, які створені руками наших підопічних хлопчиків. Це дуже цікаво, бо вишивка переважно жіночим заняттям, але наші хлопці втілюють себе у цих красивих роботах. Вишивається це довго, важко, але в цьому вони реалізовують себе, – розповідає культорганізатор обласного комунального дитячого інтернату в Мельниці-Подільській Борщівського р-ну Ольга Будевич.


Пані Ольга каже, жаль, що такий день відзначають лише один раз на рік. Їхнім вихованцям дуже потрібна увага, але щодня.

– Ми завжди раді, коли до нас приїжджають і цікавляться нашим життям. У час Різдвяних свят, Миколая до нас приїжджають, звичайно, але ви знаєте, що діти завжди і навіть дорослі завжди дуже хочуть уваги.

Фестиваль “Повір у себе” допомагає дітям з особливими потребами відчути себе потрібними, повірити у власні можливості. Ці діти дуже талановиті і доводять це на сцені. Пісню “Діти України” подарував гостям свята Сергій Ткачук зі своїми шкільними друзями.

Сергійкові Ткачуку 11 років. Одразу після народження йому поставили діагноз: вроджена вада розвитку спинного і головного мозку. Хлопчик з дитинства не ходить та попри всі труднощі грає на скрипці, фортепіано, чудово співає та плаває різними стилями.

– Ніколи не падати духом. Коли щось не вдається, то треба повірити в себе і все вдасться.