додому Новини Еталон Державного прапора України зберігає Харків

Еталон Державного прапора України зберігає Харків

938

vlcsnap-2015-02-19-14h00m30s240Синьо-жовтий чи жовто-блакитний. Історія про “перевернутий” прапор України час від часу то розголосу обертів, то затихає. Думки істориків та політиків розділились. Політтехнології, історична помилка, спроби розколоти суспільство, провокації. Що саме ховається за історією “перевернутого” прапора – сказати важко. Поки фахівці сперечаються, ми маємо затверджений у 1992 році Державний прапор України. Його зразок являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох однакових завширшки горизонтально розміщених смуг: верхньої – синього і нижньої- жовтого кольорів. Про те, якими мають бути кольори українського прапора, доручили подбати Національному науковому центру “Інститут метрології” у Харкові. Там у 2007 році фахівці державного первинного еталону одиниць координат кольору і координат кольоровості розробили національний стандарт України.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Українська наука ще не вмерла

Ось у цій папці еталон кольорів українського державного прапора. Після того як Верховна рада затвердила дизайн прапора, зразки на опрацювання віддали фахівцям.

– Нам прислали два вот этих вот клаптика на ткани. Потом я объяснил им, что есть еще такая штука, как полиграфия, на бумаге. Дали нам на бумаге, а потом есть еще автомобильные номера, на железе. Но посмотрите, что у нас на номерах. Кто что хочет. Но есть бумага, есть документ – каким оно должно быть, – показує вчений-зберігач ННЦ “Інститут метрології” Олександр Купко.

Поява цього документа – особиста заслуга доктора технічних наук, вченого зберігача харківського Інституту метрології Олександра Купко. 8 років тому вчений зацікавився якими мають бути кольори державного прапора України і, провівши необхідні розрахунки, визначив еталон. Сьогодні Олександр Купко переймається тим, що, виготовляючи державні прапори, його розрахунків не особливо дотримуються. Але дуже сподівається, що після війни наведемо лад і у цій сфері. Є у науковців пояснення і тому, чому один із кольорів українського прапора може бути від блакитного до синього.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Війна на Сході України до нечуваних розмірів розвинула волонтерський рух

– Флаг сделать, чтоб красиво. Красиво, чтоб блестело. Блестело, это значит белый цвет, который на него падает, он не отражается. В результате, когда усредниш, получается что-то такое голубенькое. В результате получилось и синее хорошо. И что- то такое розбавленое хороше. Область получилась вытянутая по направлению к белому. Но может это и хорошо. Потому, что все выцвевшие флаги, которые висят, они автоматически, хоть и не красивые, но попали туда. С желтым цветом такой истории не было. Вот тепер у нас есть флаги правильние и неправильные, – каже Олександр Купко.

Аби Україна мала лише правильні прапори, підприємствам, які їх виготовляють, варто поцікавитись національним стандартом кольору. Щоправда, за цією інформацією, розповідає Олександр Купко, у Харківський Інститут метрології звертались лише раз. Телефонували з Канади. Сьогодні у Харкові українських прапорів не бракує. Та чи відповідають вони державним стандартам, перевіряти, погодьтесь, поки не час. Зате вони красномовно та переконливо стверджують, Харків – місто українське. Україна – єдина держава.