додому благоустрій У тернопільських парках уже підрізають дерева

У тернопільських парках уже підрізають дерева

573

У Тернополі уже підрізають дерева. Роблять це, аби омолодити їх, пояснюють в об'єднанні парків, культури та відпочинку міста. Запевняють: все законно і погоджено з Державним управлінням екології в Тернопільській області. Омолоджують лише дерева м'яких порід, які можуть відновлюватись і пускати нове гілля – це липа, тополя та верба.

Цим тополям, що прикрашали острівець Чайка у парку імені Тараса Шевченка, більше 40 років. Свого часу їх посадили для того, аби вони забирали зайву вологу з грунту. Одне дерево поглинає 500 літрів води на день. У час, коли тополі садили, місцевість була болотяна, а рослини її висушували. Зараз такої потреби нема, кажуть в об'єднанні парків, культури та відпочинку Тернополя. Навпаки, старі дерева нерідко становлять небезпеку для тернополян, падаючи просто на дорогу, а тополиний пух завдає чимало неприємностей тим, у кого алергія. Шкоди флорі міста – жодної, обрізані липи, верби та тополі з часом відновлюються і випускають нове гілля. Як приклад, директор об'єднання парків, культури та відпочинку міста Василь Романюк показує дерева, які омолоджували минулого року.

– В нас біля Чайки є місця, де дерева вже повисихали. В цих місцях хочемо запропонувати міському голові, щоби  в період двомісячника благоустрою посадити нові дерева, але попередньо треба погодити із дендрологами про грунти чи дозволяють садити, наприклад, ялівець звичайний, туя, чи ялина срібляста, або звичайна. Поміж цими деревами в проміжках, де вони повисихали, будем робити метр на метр ями чи канави, засипати свіжим чорноземом, – розповідає директор об'єднання парків, культури та відпочинку Тернополя Василь Романюк.

Верби, липи і тополі зрізують до розмірів трьох – чотирьох метрів для того, аби вони не заважали росту молодих саджанців. Одночасно роботи з омолодження проводять у парках Топільче, імені Шевченка та Національного Відродження. Зрізані стовбури дерев намарно не пропадають: їх продають, а гроші використовують на розвиток парків.

– Крони ми продаємо підприємцям, всім бажаючим, оплачують гроші через банк. А гілля, в нас є одна котельня в Тернополі в мікрорайоні Пронятин, і ці гілля ми переробляємо на щипу і цю щипу віддаємо на котельню для опалення будинку культури і школи мікрорайону Пронятин, – каже Василь Романюк.

Омолоджувати дерева можна в період, коли вони не мають листя: з 15 жовтня до 15 квітня. Цього року, каже Василь Романюк, підрізати крони, схоже, будуть недовго, адже, за пронозами синоптиків, весна прийде рано.