додому Головні ЗСУ від Нової пошти та фонду “Повернись живим” отримали переносні комплекти зв`язку...

ЗСУ від Нової пошти та фонду “Повернись живим” отримали переносні комплекти зв`язку та управління

1329

Вони цілодобово сканують небо, аби виявити та завчасно попередити про повітряний напад. Такими є воїни українських повітряних сил оборони, які щоразу вдосконалюють свою роботу. Роблять вони це завдяки сучасному обладнанню.

“Сучасні засоби зв’язку дають можливість нам швидко, фактично в реальному часі із затримкою в секунди, передати інформацію про місце перебування противника”, – розповів нам військовий.

Мета військових: ефективніше збивати ворожі цілі та самим бути не менш захищеними від ворога. До прикладу, переносний комплект зв`язку та управління виглядає, як валізи вагою до 60 кілограм. Вони розкладаються у мобільний командний пункт для бійців.

“Кожне робоче місце обладнане всім необхідним – комп`ютери, тангети, гучномовці, IP-телефонія”, – зазначив Олексій Дубинка, консультант фонду “Повернись живим”.

Їх днями отримали захисники повітряних сил ЗСУ від Нової пошти та фонду “Повернись живим”. Раніше подібного обладнання у підрозділі протиповітряної оборони не було.

“Запакували надійно: не промокне, не поламається. Будь-де і будь-коли може бути розгорнуто і застосовано”, – додав Олексій Дубинка.

Повітряне командування “Центр” також отримало комплексні апаратні зв`язку. Ними обладнані автомобілі, які називають нервовою системою ППО. Адже вони є повністю енерго- та теплонезалежними, аби ефективно виконувати бойові завдання. Вчасно та якісно отримувати накази та знати, де перебуває ворог, нашим захисникам допомагатимуть ось такі спеціальні автономні рюкзаки зі зв`язком. Ними користуватимуться мобільні вогневі групи.

“Кожна мобільна вогнева група, де б вона не знаходилася, в яких умовах би не вела бойові дії, буде забезпечена якісним зв`язком”, – пояснив Олексій Дубинка.

Обладнання для протиповітряної оборони виготовили та закупили в рамках проєкту “Запакуй небо – прокачай ППО”. За сім місяців організаторам збору вдалося зібрати 330 мільйонів гривень. Фонд “Повернись живим” та Нова пошта і надалі будуть підтримувати військових необхідним обладнанням. Адже цілями ворога завжди є командні пункти ППО. У разі їх знищення українські захисники не будуть чути та бачити ворожі об`єкти.