додому Головні Зростання курсу долара на 10% найближчим часом позначиться на цінах

Зростання курсу долара на 10% найближчим часом позначиться на цінах

590

Масова заміна цінників в українських магазинах та супер-маркетах відбудеться не відразу, а десь за тиждень-два. Саме тоді закінчаться запаси товарів, придбаних до зростання курсу іноземної валюти, про це говорять експерти. Але вже зараз фахівці прогнозують зростання цін практично на все. Найперше це стосуватиметься імпортних товарів, а саме побутової та комп'ютерної техніки, бензину та побутової хімії. Усе може змінитись, якщо долар знову наблизиться до позначки 8 гривень 20 копійок. Фахівці на це сподіваються, однак вірять не особливо.

Оскільки Україна не забезпечує себе повною мірою ні одним видом споживчих товарів, частка імпорту на вітчизняному ринку вимірюється десятками відсотків. У першу чергу це стосується побутової та комп'ютерної техніки, паливно-мастильних матеріалів, побутової хімії і предметів інтер'єру. Але не тільки їх. Українські виробництвавикористовують чимало імпортної сировини і комплектуючих. Все це також буде дорожчати, але пізніше. Затримка визначатиметься обсягом запасів на складах. Це підтверджують в одному з комп'ютерних магазинів Тернополя.

– Ми враховуючи те, що маємо запаси товару по старих цінах таки реалізовуємо його по старим цінам, щоб цінувати клієнта. Думаю, якщо долар буде підніматись, то комп'ютерна техніка і взагалі техніка, яка виробляється за кордоном, наші постачальники купують її за валюту, це імпорт, то вся техніка буде дорожчати в зв'язку до долара, – розказує директор комп'ютерного магазину "Остер" Володимир Вонс.

Залишається сподіватись, на те, що курс долара впаде до минуломісячного – 8 гривень 20 копійок, каже Володимир Вонс. Тоді, масового здорожчання в Україні можна буде уникнути.

– Я думаю, весь імпорт, який прив'язаний до долара, він буде триматись курсу долара, хто буде з запізненням, хто буде швидше, це питання тільки часу, але все прив'язане, на жаль, до долара, – каже Володимир Вонс.

Сьогодні  "Провінційні вісті" намагались поспілкуватись з вланиками та керівника кількох магазинів побутової техніки. Там переконували, що поки ціна холодильників, телевізорів та інших товарів не зростала, однак підтвердити це на камеру, не наважились. У наступних випусках "Провінційних вістей" розповімо як відреагував на коливання валютного курсу ринок нафтопродуктів та туроператори. Саме вони першими заговорили про здорожчання своїх послуг.