додому надзвичайне Зливи проблем поки не роблять, рівень води в ріках – невисокий

Зливи проблем поки не роблять, рівень води в ріках – невисокий

499

Василь Майка, начальник zуправління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "Не вспіла зливна каналізація пропустити, було підтоплено дві будівлі, вода вийшла у двори. Вчасно рятувальні підрозділи Державної служби надзвичайних ситуацій вмішалися, було відкачано воду, прочищено зливну каналізацію, мул і так дальше. Ті дощі, які проходять, вони не спричинили різкого підйому води як на внутрішніх притоках річки Дністер і також на Лановеччині, Шумщині – це Іква – також не було підйомів води. На сьогодні йде незначний підйом води по Дністру – це в районі Нижніва – до метра і цю хвилю ми чекаємо десь в суботу вона повинна пройти в районі Заліщиків. Цей рівень води – він звичайний, це ще не буде виходу на заплаву". 

 Сильні зливи прогнозують на Тернопіллі синоптики ще щонайменше на тиждень. Та і вони, і рятувальники сподіваються, що серйозних матеріальних збитків дощі не принесуть, бо як і зараз, зливи та грози будуть місцями. Вода, що вже випала, спричинила перезволоження грунту, тому основне навантаження тепер на стічні канави і каналізаційні стоки. Саме їх треба очистити від сміття, аби дощівка не підтоплювала подвір'я чи оселі, кажуть рятувальники. Пам'ятаючи зливи і підтоплення наТернопільщині в 2008 і 2010 роках, в управлінні з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації передбачають, що основні неприємності від літніх дощів можуть чекати Тернопілля, як і тоді, у липні. Тому, запевняють, і зараз, і на майбутнє – не розслабляються, а в теперішніх зливах нічого особливого не бачать.

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "І град, і шквали при грозах – це звичайне явище і наші служби завжди працюють в цілодобовому режимі як Державної служби надзвичайних ситуацій, комунальні служби, наше управління як диспетчерське, Служба автомобільних доріг, Гідрометцентр – в нас йде цілодобове забезпечення. Я думаю, що ми справимся з тими завданнями, які стоять, які ставить перед нами держава. І люди повинні бути впевнені: якщо щось стається, завжди прийдуть, допоможуть".