додому культура Життя, діяльність, творчість Тараса Шевченка – у картинах, фотографіях та скульптурах

Життя, діяльність, творчість Тараса Шевченка – у картинах, фотографіях та скульптурах

465

Життя, діяльність, творчість Тараса Шевченка у картинах, фотографіях та скульптурах можна побачити в картинній галереї Тернополя. Там також представили картини написані під час революційних подій в Києві.

"І мертвим, і живим, і ненародженим" – такими словами Тараса Шевченка назвав свою картину заслужений художник України Богдан Ткачик. Написав її у Києві на майдані.

– Я на майдані був дуже часто. І цього Сергія Нігояна я бачив, і чув як він читав Шевченка. Тому в мене виникла така ідея. 2 березня в Києві я намалював на майдані цю роботу. Там Нігоян читає Шевченка і сам Шевченко пише ці слова:"І мертвим, і живим, і ненародженим". І ця небесна сотня над ним, і архистратиг Михаїл, який охороняє Київ і охороняє всю небесну сотню. В Шевченка є такі слова:"І будуть син, і буде мати, і будуть люди на землі". Той син Ісус Христос, там намальований на синьо-жовтому прапорі, я впевнений, що Він тоді зупинив криваву бойню і народ переміг , – розповідає заслужений художник України Богдан Ткачик.

Картину "І мертвим, і живим, і ненародженим" Богдан Ткачик представить також на виставці в Києві, в Українському домі. З понад півсотні картин про Тараса Шевченка, його творчість вирізняється ще одна пов'язана з подіями на майдані в Києві – художника Олега Шупляка. Саме цей митець зайняв перше місце під час відбору логотипу до святкування 200-ліття від дня народження Кобзаря, яке проводило Міністерство культури України.

– Він в свій час мав в Києві виставку про Шевченка, він є переможець логотипу і ви бачите в нашому виставковому залі цю роботу, яку він тільки що привіз за кілька хвиль до відкриття і сказав:"Ігоре, беріть, ця картина ще мокра, вона ще не просохла, він вночі ще домальовував", – говорить голова правління Тернопільської обласної організації національної Спілки художників України Ігор Дорош.

Представили у картинній галереї Тернополя також фотографії та скульптури.