Головна Головні Запалити свічку, згадавши жертв Голодоморів, закликають тернополян

Запалити свічку, згадавши жертв Голодоморів, закликають тернополян

464
den-zhalobiВ Україні 28 листопада вшановують пам’ять жертв голодоморів, у результаті яких, за оцінками істориків, померли від 7 до 10 мільйонів українців. Загальнонаціональні заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору пройдуть по всій Україні та як мінімум у 36 країнах світу.

В Тернополі на Театральному майдані о 15:30 молитвою та загальнонаціональною хвилиною мовчання вшанують людей, які стали жертвами голодоморів. Священнослужителі відправлять панахиду, відбудеться мітинг – реквієм.

О 16:00 пройде загальнонаціональна хвилина мовчання. По всій Україні о цій годині стартує акція “Запали свічку”. Кожен бажаючий може запалити свічку у своєму вікні чи віднести свічку до пам’ятнику жертвам Голодомору.

Прийти на Театральний майдан, вшанувати померлих від голоду українців та покласти свою поминальну свічку закликають усіх тернополян.

По всій Україні заплановано проведення наукових, інформаційних та культурно-мистецьких заходів, виставок, презентацій тощо. Сьогодні буде приспущено Державний прапор України та обмежено проведення розважальних заходів.

У ХХ сторіччі наш народ пережив три голодомори: 1921-1923 років, 1932-1933 років та 1946-1947 років. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини, щогодини – 1440, щодоби – 34 560. Упродовж десятиліть голодомор в Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років XX століття.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here