додому Новини Законність роботи кар’єрів на Тернопільщині перевіряє міжрайонна природоохорона прокуратура

Законність роботи кар’єрів на Тернопільщині перевіряє міжрайонна природоохорона прокуратура

697

vlcsnap-2014-09-08-15h28m26s197Законність роботи кар’єрів на Тернопільщині перевіряє міжрайонна природоохорона прокуратура. Сьогодні прокурор спільно із журналістами виїхав у  рейд  в Тернопільський район. На території села Застав’я діє кар’єр, де незаконно добувають пісковик, там знімальна група побачила вже готовий до відправки камінь. Щоправда, впіймати на гарячому порушників так і не вдалося. Техніки чи працівників на місці не було.

Село Застав’є Тернопільського району. Тут незаконно добувають камінь-пісковик. Прибувши на місце, бачимо чимало свіжо добутого каменю, який вже підготували на відправлення. Техніки чи людей, які займаються незаконним видобутком, нам не вдалося застати.

– На даний час є інформація в нас, що ці копанки, так звані міні-кар’єри, як називають їх в народі,  ними користуються без спеціального дозволу на користування надрами. За це – кримінальна відповідальність. Маю ще нагоду сказати, подивіться, які тут небезпечні умови праці. Знизу камінь, зверху камінь, не дай Бог щось впаде, то люди залишаться в небезпеці і їм ніхто не допоможе, якщо вони тут, якщо вони самі будуть копати. Ось такі ми бачимо в нас є кар’єри на території Тернопільського району, – розказує Тернопільський міжрайонний природоохоронний прокурор  Роман Валецький.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Червоний камінь незаконно видобували у Заліщицькому районі

За незаконний видобуток пісковика порушникам загрожує кримінальна відповідальність за статтею 240, яка серед іншого передбачає і позбавлення волі. Перевірятимуть кар’єри, а також торгівельні майданчики, де продають камінь-пісковик, надалі, каже Роман Валецький.

– Перевірки нами проводяться і будуть проводитися і повірте, результат ми побачимо в майбутньому.

Про незаконний видобуток надр на Тернопільщині просять повідомляти на гарячу лінію міжрайонної природоохоронної прокуратури за номером 52-81-03.