Головна надзвичайне Червоний камінь незаконно видобували у Заліщицькому районі

Червоний камінь незаконно видобували у Заліщицькому районі

383

Незаконний видобуток  корисних копалин, розробка родовищ без відповідних на це ліцензій та дозволів – злочини, які оперативники документують доволі часто. Основним рушієм видобутку корисних копалин є тіньовий бізнес, який так старанно приховується від людського ока.

Останні факти порушення законодавства у сфері надрокористування оперативники управління боротьби з економічною злочинністю обласної міліції задокументували у Заліщицькому районі. На території  Дорогичівської та Нирківської сільських рад ділки взялися освоювати родовища червоного каменю. Не маючи на такий вид діяльності жодних дозвільних  документів, організували підпільні кар’єри з видобутку будматеріалу. У протиправному підозрюють жителя Кровінки Теребовлянського району та мешканця села Скородинці Чортківського району.

Яких збитків завдано державі такою протиправною діяльністю, міліціонери встановлюють. Уже скеровано до Департаменту екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА відповідні листи з проханням  оцінити розміри втрат. Також міліціонери мають рішення суду про  арешт техніки – двох тракторів-екскаваторів, за допомогою яких здійснювалось незаконне видобування корисних копалин.

Як повідомив начальник УДСБЕЗ УМВС України в Тернопільській області Василь Мокрицький, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про відкриття кримінальних проваджень за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239-1  КК України. Після отримання результатів експертизи щодо якості корисних копалин, ймовірно буде розпочато  кримінальне провадження ще й за статтею 240ККУ.

Незадовільний стан надрокористування  тягне за собою низку проблем. Подібний бізнес приносить заробіток тільки окреми особам. До бюджету не надходять жодні податки, відрахування. Зрозуміло, що немає робочих місць та відповідно заробітної плати. Тобто немає економічного ефекту від такого процесу.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here