додому суспільство За нові робочі місця – гроші від держави

За нові робочі місця – гроші від держави

381

За нові робочі місця – гроші від держави. Роботодавці, які працевлаштують безробітних, створивши для них додаткові робочі місця, можуть отримати компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Для цього підшукати працівників вони мають через центри зайнятості. А потім впродовж двох місяців звернутись туди за грошима.

Схема роботодавець-працівник – єдине ціле. Тому українське законодавство спрямоване на те, аби підтримувати та стимулювати обидві сторони. При цьому чиновники опираються на простий логічний принцип – більше нових робочих місць – менше безробітних. Аби роботодавці охотніше зважувались створювати робочі місця, держава готова компенсувати їм деякі витрати, а саме єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

При цьому, отримати компенсацію роботодавець може, якщо він не має заборгованості зі сплати єдиного внеску, не визнаний банкрутом і проти нього не відкрита справа про банкрутство, а також за останній рік не скорочував своїх працівників. Відповідаєте вимогам? Тепер варто лише створити нові робочі місця і працевлаштувати на них безробітних за направленням служби зайнятості. І впродовж двох місяців звернутись до центру зайнятості за компенсацією.

– Якщо впродовж тих 2 років, коли в нього працеваштований безробітний, роботодавець звільнив його за своєю ініціативою, або за згодою сторін, він повертає виплачені йому кошти, компенсацію всю, або бере на роботу нового працівника за направленням служби зайнятості, – розповідає заст. нач. відділу організації сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості Наталія Косенко.

Компенсація відбувається за рахунок фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування, фонду соціального захисту інвалідів або держбюджету, залежно від того, до якої категорії належить безробітний. Розмір відшкодування – в межах третини зарплати працівника. Тому у цьому вже знайшли матеріальну вигоду роботодавці.

– Зараз ми плануємо розширятися, і відповідно, хочемо брати людей на нові робочі місця, новостворені. Це нам дасть змогу трошки зекономити, якщо ми це зробимо через центри зайнятості, отримаємо дотації і таким чином відшкодуємо частину витрат на нових працівників, – каже представник роботодавця Ірина Залевська.

Детальніші роз'яснення можна отримати у місцевих центрах зайнятості.