додому Новини За несплату аліментів чекає посилена відповідальність – Президент підписав Закон

За несплату аліментів чекає посилена відповідальність – Президент підписав Закон

1177

600 тисяч діючих виконавчих проваджень щодо призначення аліментів – такою є Всеукраїнська статистика Мін’юсту. На неплатників, які мають заборгованість із їх сплати понад 6 місяців, чекає посилена відповідальність. На початку січня цього року Президент підписав Закон, який запроваджує низку новацій. До кінця лютого він буде опублікований та набере законної сили.

Зараз у державній виконавчій службі управління юстиції Тернопільщини перебуває понад 9 тисяч проваджень щодо боржників аліментів. Новий закон, який на початку січня підписав Президент, посилює відповідальність батьків за їх несплату. Адже стаючи неплатником, людина можна позбутись права керувати автомобілем, використовувати зброю і полювати, а також виїжджати за кордон до ліквідації заборгованості.

З моменту набрання чинності цього закону, відповідно, при настанні заборгованості більше 6 місяців дана особа автоматично буде обмежена в праві виїзду за межі України. Яким чином це буде досягнуто завдяки створенню так званого реєстру боржників по аліментах, де з моменту, як тільки виникає заборгованість 6 місяців, особа автоматично попадає в цей реєстр і буде обмежена в праві виїзду, – розповідає нач. ГТУЮ з питань державної виконавчої служби, начальник управління державної виконавчої служби ГТУЮ у Тернопільській області АНДРІЙ ХІЧІЙ.

Боржники, які не мають доходів та майна, чекатимуть суспільно-корисні роботи терміном від 120 до 240 годин. Оплата за них піде на погашення боргу дитині.

-Аліменти не можуть бути менші, як 50% прожиткового мінімуму. Діти до 6 років мінімальний розмір не може становити менше 786 грн на місяць, а для дітей віком від 6 до 18 років не може становити менше 930 грн. То при умові, якщо до дтаких осіб, яких я назвав, ніде не працюють, не мають майна і і разі,я кщо буде застосований такий засіб впливу, як ці роботи йому буде нарахована середня заробітна плата від 4700 до 5580. Фактично. за рахунок такого заходу можна буде погасити заборгованість по аліментах, – каже АНДРІЙ ХІЧІЙ.

Ще 2017 році в Україні запрацювала автоматизована система виконавчого провадження. Вона дає можливість в режимі реального часу отримати інформацію про невиконання майнових зобов’язань. Єдиний реєстр боржників є її частиною. Передбачається, що закон, який посилює відповідальність за несплату аліментів, до кінця лютого буде опублікований та набере законної сили.