додому Новини За неналежне прибиранння прилеглої території – штраф до 1700 гривень

За неналежне прибиранння прилеглої території – штраф до 1700 гривень

811

За неналежне прибирання прилеглої території – штраф. Від початку року працівники муніципальної поліції Тернополя склали майже 30 адмінпротоколів на ЖЕКи та підприємців, які не впорались із обов’язками по прибиранню своєї території від льоду і снігу. Сума штрафу за це може становити до 1700 гривень.

Згідно з Правилами благоустрою, суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані прибирати прилеглу територію по периметру споруд – кіосків, наметів, лотків тощо на віддалі 15 метрів.

– Якщо є забудова якась близько стоїть, це до середини лінії розриву між нею. Якщо забудови немає, це на віддалі 15 метрів. Суб’єкти господарювання повинні утримувати прилеглі території в належному стані. Також є така річ, як прибудинкові території. Це багатоквартирні житлові будинки, двори, майданчики дитячі, тротуари, які безпосередньо надані для будинку і в користування жителям будинку. Прибудинкові території зобов’язані прибирати обслуговуючі організації, в більшості їх в народі називають ЖЕКи, – говорить начальник Управління муніципальної поліції Тернопільської міськради Ігор Максимів.

В управлінні торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Тернопільської міськради нагадують керівникам торговельних підприємств, закладів побутового обслуговування та ресторанного господарства щодо належного прибирання прилеглої та закріпленої території в зимовий період. Це стосується і ЖЕКів та ОСББ. За нерозчищений сніг чи лід їм загрожують штрафи.

– Відповідальні посадові особи притягуються до адміністративної відповідальності за статтею 152 Кодексу України про адміністративну відповідальність. Відповідно, штрафи там йдуть від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Тобто, це йде від 850 до 1700 гривень штрафу, – каже Ігор Максимів.

Від початку року працівники муніципальної поліції Тернопільської міськради вже оформили 28 адміністративних протоколів і передали на розгляд відповідними інстанціями.