Головна Новини За кошти Світового банку придбали спеціальну техніку для потреб “Тернопільводоканалу”

За кошти Світового банку придбали спеціальну техніку для потреб “Тернопільводоканалу”

184

Новою технікою поповнився автопарк комунального підприємства “Тернопільводоканал”. Її закупили за кошти Світового банку. Автомобілі призначені для проведення робіт на зовнішніх каналізаційних і частково водопровідних мережах.

Нову техніку підприємство “Тернопільводоканал” придбало за кошти кредиту Світового банку у рамках програми “Розвиток міської інфраструктури-2”. Для закупівлі проводили міжнародний тендер. Ось цей каналопромивний автомобіль має спеціальну установку, аби під тиском промивати затори на каналізаційних мережах. Його особливістю є те, що він оснащений обладнанням для моніторингу стану каналізаційної мережі після промивання.

– Йдучи за прикладом європейських водоканалів ми хочемо тепер не тільки всліпу мити і знати, якщо вже сходить вода, тече, що більш-менш все нормально, ми після того хочемо обстежувати трубовід, розуміти, коли, наприклад, є загроза того, що труба буде поступово виходити з ладу, відповідно, таким чином визначати термін її заміни, можливий термін подальшої експлуатації, – розповідає директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма.

Інформація про стан мережі буде фіксуватись у комп’ютері. Тож коли аварійні ситуації повторюватимуться, комунальники матимуть нагоду дистанційно визначати можливі причини виходу з ладу тієї чи іншої труби. Інший із придбаних автомобілів – мулосос – призначений для відкачування води при проведенні робіт на каналізаційних і водопровідних мережах.

– Ми плануємо, в основному, використовувати цю машину на водопровідних мережах. Тобто, коли є витік води, чи з колодязя чи з певного місця, де проводяться аварійно-відновлювальні роботи, відкачується певна кількість рідини в бочку і після того вивозиться чи в систему каналізації чи в іншу водойму, – говорить Володимир Кузьма.

Минулоріч також за кошти Світового банку “Тернопільводоканал” закупив лабораторне обладнання та нові екскаватори. Мулосос та каналопромивний автомобіль цьогоріч обійшлися йому у суму близько трьохсот тисяч євро.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here