додому Новини З приходом весни природа прокидається від зимового сну і присадибні ділянки потребують...

З приходом весни природа прокидається від зимового сну і присадибні ділянки потребують уваги та турботи

546

З приходом весни природа прокидається від зимового сну і присадибні ділянки потребують уваги та турботи. Саме час взятися за весняні роботи, щоб згодом тішитись рясним врожаєм та пишним цвітінням. Які перші кроки роблять господарі після зими – розпитувала наша Галина Мацейків у мешканця села Біла. Дивимось.

Ярослав Савка показав нашій знімальній групі свою присадибну ділянку. Із приходом весни чоловік вже розпочав роботи. І найперше – підготував своїх 6 соток біля хати до майбутнього засіву та посадки.

“Тут посіяв моркву. Її треба раніше сіяти. бо вона завжди пізно сходить. Три грядочки посадив. А на зиму я її копати не буду. В полі посаджу. А от таку маю, що була на зиму. Я її викопав весною”, – розповів пан Ярослав.

Такий метод зберігання моркви, каже краянин, допомагає коренеплоду зберігати соковитість та свіжість аж до наступної весни. А ось ласувати овочі зі своєї ділянки тепер – Ярославу допомагає вирощування у парнику. Тут краянин вирощує цибулю, редиску та салат. Але окрім цього, чоловік має 40 соток землі у полі. Там вже теж почались роботи.

“Вчора в полі посіяв 10 сотих ячменю, а ще решта в роботі. Треба посадити кукурудзи, буряків, моркву, горох. тай усякої всячини”, – ділиться пан Ярослав.

Краянин також вже підготувався до посіву картоплі. Оскільки одним із найбільших її шкідників є жуки, купив препарат актоцид, яким зазвичай бореться із комахами.

Господарює Ярослав у парі із дружиною. Краянин працює на мотоблоці та із лопатою – жінка із сапою та насінням. А ще, подружжя розповідає: у будь-якій справі важлива взаємодія із сусідами. Тому радо зголошуються допомогти їм і завжди можуть сподіватись на таку ж відповідь.