додому надзвичайне З початку цього року на водоймах Тернопільщини загинуло 11 людей

З початку цього року на водоймах Тернопільщини загинуло 11 людей

390

З початку цього року на водоймах Тернопільщини загинуло 11 людей. Останній трагічний випадок стався у Ланівцях. 2 червня у ставку втопилася 4-річна дівчинка. Рятувально-водолазна служба області  та МНСники закликають батьків не залишати дітей без нагляду, особливи під час літніх канікул.

У минулі вихідні рятувально-водолазна служба в усій області працювала у посиленому режимі. Пов'язано це зі святкування випускних вечорів. Проте трагедії не вдалося уникнути у неділю ввечері, 2 червня, у Ланівцях.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Посередині дамба. З однієї сторони ставок, а з другої – річка. Мама загортала сіно за річкою. Батько, залишивши дитину, пішов по корову чи по коня. Там кажуть, що ще були дітки. І що сталося. Кажуть, що та дитина на плитах, вона поскользнулася, вдарилася головою об плиту і посунулась у воду. Її підняли з поверхні води, вона не потонула, щоб на дно пішла, щоб її з дна підняли. Вона була жива, забрали її в лікарню".

Рятувальники закликають батьків не залишати ні на мить без нагляду дітей. Просять виховувати культуру безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з водою, вогнем та газом.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Ми сьогодні закликаємо в першу чергу батьків. Будьте обережні! Не допускайте дітей до водойм, до річок. Сьогодні ще от така погода і ми маємо трагічні випадки. А за прогнозами обіцяють, що в другій половині червня-липень буде страшна температура від 38 до 41 градуса температура. Будьте обережні. Не виїжджайте хаотично відпочивати на водойми".

Василь Козак розповідає, сьогодні у рятувально-водолазній службі склалася критична ситуація. На роботі залишилося лише півсотні людей, та й ті з нового року працюють на чверть та півставки.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "На станціях залишилося по 4-5 чоловік, де не можна практично зробити графіка чергувань. Тому, що як можна заставити людину, коли вона працює на півставки, а це 3,5 години. Ми не можемо зробити графіка чергувань, не можемо зробити нічого. Борг по заробітній платі за минулий рік 145 тисяч гривень. Це 30% – за листопад і грудень місяць. І от так ми працюємо. Служба у важкому стані і служба, я просто заявляю, служба на грані розвалу".