додому культура З колядками і вертепом зустрічатимуть тернополяни Старий Новий рік і Водохреща

З колядками і вертепом зустрічатимуть тернополяни Старий Новий рік і Водохреща

397

vlcsnap-2015-01-13-16h53m12s157З колядками і вертепом зустрічатимуть тернополяни Старий Новий рік і Водохреща. На Василія для городян у палаці культури “Березіль” виступить Ірина Федишин. Запрошують охочих і на годину духовності у бібліотеку №8. Більше святкувань відбудеться вже 19 січня, на Водохрещі. О 12 годині відправлять Святу Літургію та освятять воду біля символічного Хреста на набережній тернопільського ставу.

– Будуть запрошені усі конфесії традиційні для нашого міста Тернополя, а також буде запрошений колектив духовної семінарії, який покаже вкінці вертепне дійство, або “Маланку”, ну і, звичайно, відбудеться освячення води, – розповів начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міськради василь Кармазин.

Наступні заходи проходитимуть у центрі Тернополя на Театральному майдані. Запрошують городян на парад вертепів. До нас приїдуть з виступами з різних районів Тернопільщини. Почнеться парад вертепів о 14 годині. Організатори обіцяють, нудно не буде, бо підбирали колективи із націкавішими виступами. Окрім вертепів і колядок 19 січня підбиватимуть підсумки конкурсів, які проводили у Тернополі протягом грудня і січня. Оголосять переможців конкурсу “Феєрія новорічного міста”. Змагалися між собою підприємства, організації та мешканці будинків у найкращому новорічному оформленні будівель. Визначать також переможців у конкурсі шопок.

– Вони знаходяться в Українському домі “Перемога”. Кожен, хто має бажання ще до 20 січня може піти, подивитися, познайомитися оцінити техніку виконання, оцінити зміст персонажів, які там розміщені. Це просто диво, дійсно різдвяне диво, – каже Василь Кармазин.

На святкове дійство запрошують тернополян і в палац култури “Березіль”. Там проведуть «Різдво за лемківськими традиціями». Початок о 15 годині.