додому Новини З 15 лютого в Україні набирає чинності нерестова заборона на вилов щуки

З 15 лютого в Україні набирає чинності нерестова заборона на вилов щуки

391

Від 15 лютого в Україні набирає чинності нерестова заборона на вилов щуки. Обмеження діятимуть до 31 березня. Заборона пов’язана із фізіологічними особливостями цього виду риб. Адже щука — одна з небагатьох риб, нерестова активність якої починається за температури води від 3 до 5 градусів тепла. Подробиці дивіться далі у сюжеті.

“Це пов’язано з тим, що щука відноситься до рідкісного виду риби. З метою збереження популяції, введена заборона вилову”, – повідомив Сергій Сеник, начальник відділу іхтіології, регулювання рибальства, меліорації та аквакультури у Тернопільській області.

За словами Сергія Сеника, заборону у зв’язку з погодними умовами можуть переносити на 15 днів раніше від основного періоду, або на 15 пізніше.

“Щука нереститься при 4-6 градусів потепління. Якщо потепління раніше, чи зима продовжується, терміни можуть продовжуватися”, – додав Сергій Сеник.

Він говорить, що термін нерестової заборони на вилов щуки має бути не тільки на період відкладення ікри, але й на час перед нерестовою активністю. Адже перед нею у цього виду риб відбувається міграція, під час якої остаточно дозріває ікра у самок та молок у самців.

За незаконне добування щуки у нерестовий період передбачене покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків, розповів Сергій Сеник. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки — 3468 грн.