додому суспільство З 15 квітня починають діяти нові правила дорожнього руху

З 15 квітня починають діяти нові правила дорожнього руху

465

Від сьогодні, 15 квітня, в Україні діятиме нова редакція правил дорожнього руху. Нововведення зумовлені перш за все необхідністю приведення діючого законодавства до міжнародних стандартів, пояснюють у державтоінспекції. Як треба їздити українськими дорогами –  дізнавалась Марічка Пачковська.

Правила дорожнього руху доповнили новою вимогою: за межами населеного пункту автомобілі мають рухатися навіть вдень з увімкненими денними ходовими вогнями чи ближнім світлом фар. Так автівки мають їздити з 1 жовтня до 1 травня.  Це європейська практика, пояснюють у державтоінспекції. Автомобіль з ввімкненими фарами помітніший у будь-яку погоду. Тож це нововведення допоможе уникнути аварій, наголошують у ДАІ.

Поповняться правила дорожнього руху і новими знаками, які покликані краще інформувати водія. А також з 15 квітня дорожні знаки у своїй дії переважають над розміткою на дорозі. У дежавтоінспекції пояснюють, не завжди розмітка відповідає знакам. Тому з 15 квітня водії мають звертати увагу передусім на знаки. Також відтепер інспектори не штрафуватимуть за обгін справа.

– Якщо у старій редакції правил дорожнього руху дозволявся тільки з лівого боку транспортного засобу, то в новій редакції сказано, що обгін дозволений як справа, так і зліва. Але це не означає, що дозволяється обгін транспортних засобів здійснювати по обочині. Мається на увазі, що це обгін на дорозі, де є 2 і більше смуг в одному напрямку, – розповів інспектор сектору зв'язків з громадськістю УДАІ УМВСУ в Тернопільській області Василь Барановський.

З 15 квітня водії, які проїжджають по суміжній смузі з транспортом зі знаком "Діти", мають знизити швидкість авто. ДАІ обіцяють, поки що водіїв за незнання нових правил штрафувати не будуть.

– В перший період, як нові правила дорожнього руху вступлять у силу, штрафні санкції застосовуватися не будуть. В основному буде вестися роз'яснювальна робота та профілактичні бесіди з водіями. Це для того, щоб дати час і можливість учасникам дорожнього руху звикнути саме до цих нововведень, – каже Василь Барановський.