додому Головні З 1 травня газ для населення подорожчає на 50%

З 1 травня газ для населення подорожчає на 50%

452

Тарифи на газ для населення з 1 травня  зростуть на 50%. Про це на прес-конференції заявив директор департаменту економічного планування та фінансових розрахунків "Нафтогаз України" Юрій Колбушин, повідомляє "Українська правда". Він каже: "Перше підвищення по газу буде з 1 травня, а по теплокомуненерго – з 1 липня. Тариф по теплу підвищується на 40%, а по газу для населення – поки на 50%". Голова правління "Нафтогазу України" Андрій Коболєв уточнив, що відповідне підвищення цін на газ для населення в 2014 році вже погодили з Міжнародним валютним фондом. Ймовірність підвищення тарифів нам підтвердили у КП "Тернопільміськтеплокомуненерго".

Рішення про підвищення тарифів не пов'язане із підприємством "Тернопільміськтеплокомуненерго", каже його директор. Це не залежить від міста: Тернопіль, Львів чи Донецьк.  Андрій Чумак пояснює: газ, яким користуються в Україні, є двоякий: видобутий у нас та імпортний. Зараз ситуація склалась так, що населення користується українським газом, дешевшим, а підприємства купують дорогий.

– Тепер, на скільки я розумію, будується декілька варіантів щоб або змішувати пропорційно, або навпаки зробити, щоби ми купували дешевий власного видобутку, а населенню продавати дорожчий газ. То тільки розмови, я можу так сказати, що чекає. Ми купуємо великі обсяги газу, з великими штрафними санкціями за недоплату і, як правило, він мав би в усьому світі  в ринковій економіці коштувати на 20-30%, а інколи і на 50% дешевше, ніж ті, хто купує маленькі обсяги для своїх плиток і котлів. Але він у нас коштує на 100% дорожче, – розповідає директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго"
 Андрій Чумак.

Газ, який купує населення, вже давно стільки не коштує,  а подорожчав приблизно втричі. Достеменно сказати, як зміниться газовий ринок, Андрій Чумак не береться, але про плани на здорожчання газу і тарифів на тепло не заперечує. Для цього потрібна постанова Кабінету Міністрів.

– Є пропозиція поетапно піднімати до економічно обгрунтованих тарифів. Для деяких міст перший етап завершиться і це вже буде економічно обгрунтований. Комісія, що здійснює регулювання енергетики має прийняти рішення щодо вартості газу. Після того комісія, що здійснює регулювання у сфері ЖКГ має отримати це рішення, зробити перерахунок і прийняти нові тарифи для всіх міст України для теплопостачальних підприємств. Тоді довести це до Кабінету Міністрів і тоді вони прийматимуть рішення щодо поетапного підняття тариф, – каже Андрій Чумак.