додому Новини З 1 січня цього року зросли ставки єдиного соціального внеску та податку...

З 1 січня цього року зросли ставки єдиного соціального внеску та податку для підприємців

443

З 1 січня цього року зросли ставки єдиного соціального внеску та податку для підприємців. Торкнуться ці зміни спрощенців І та ІІ  групи. Їхні ставки податку та соціального внеску вираховуються відповідно до розміру мінімальної заробітної плати. З 1 грудня 2013 року вона зросла і тепер становить 1218 гривень.

Платники єдиного податку І групи відповідно до Кодексу мають сплачувати від 1 до 10% від мінімальної заробітної плати. Це від 12 гривень 18 копійок до 121 гривні 80 копійок. Для підприємців другої групи ставка становить від 2 до 20% від мінімальної заробітної плати. А це, відповідно, від 24 гривень 36 копійок до 243 гривень 60 копійок.

Андрій Руцький, заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів області: "Ті суб'єкти підприємницької діяльності, які працюють на двох і більше адміністративних територіях, то вони повинні сплачувати податок за максимальною ставкою. Хочу наголосити, що ставки для платників єдиного податку встановлюються сільськими, селищними і міськими радами залежно від виду діяльності, яку здійснює суб'єкт господарювання".

Не змінилася ставка податку для фізичних осіб, які належать до ІІІ і V групи. Вони, як і раніше, оплачують відсотки від свого доходу. Змінився розмір і єдиного соціального внеску. Платники, як раніше, мають сплачувати 3, 4 і 7% від отриманого доходу, але не менше  мінімальної суми єдиного соціального внеску, а це – 422 гривні 65 копійок.

Також фізичним особам слід запам'ятати кілька дат, до яких необхідно здати річні звіти. Підприємцям першої і другої групи податкові звіти потрібно здати до 1 березня. Платники єдиного соціального внеску звіти мають здавати не у Пенсійний фонд, а в органи Міністерства доходів і зборів України. Підприємці, які мають найманих працівників, звітують щомісяця до 20 числа. Ті фізичні особи, які не мають найманих працівників, звіт здають лише раз в рік. Крайній термін – 10 лютого. Звітувати закликають податківці електронно.

Андрій Руцький, заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів області: "Кожен платник податку має право подати звіт в електронному вигляді. Для цього потрібно мати ключі електронного цифрового підпису. Такі ключи можна отримати в нас в Центрі обслуговування платників податків у місті Тернополі. Електронний ключ видається безкоштовно і він накладається на відповідну звітність і така звітність надсилається інтернетом".