Головна Головні З 1 липня вступає у дію новий порядок надання пільг окремим категоріям...

З 1 липня вступає у дію новий порядок надання пільг окремим категоріям громадян

390

vlcsnap-2015-06-24-16h16m37s110З першого липня вступає у дію новий порядок надання пільг окремим категоріям громадян. Досі пільги з оплати послуг за користування житлом, комунальних послуг, паливом, скрапленим газом, телефоном не залежали від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами. Відтепер – залежать. Велика кількість пільговиків втратять можливість отримувати пільги, якщо середньомісячний дохід на одного члена сім’ї за шість місяців перевищить показник у 1710 грн.

За новими правилами пільги надаються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. У комунальному підприємстві “Тернопільводоканал” пільгами на водопостачання і водовідведення користувались 15 тисяч споживачів. Ветерани, багатодітні, інваліди, чорнобильці, пенсіонери різних категорій платили лише половину вартості послуг. Діти війни – 75%. Щоб продовжити дію пільг, багатьом із них потрібно принести довідки про дохід.

– Пільговики, до сукупного доходу яких входить заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, доходи від підприємницької діяльності, або пільговики, до складу сімей яких входять працездатні особи, повинні звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення і подати декларацію про свої доходи за попередні 6 місяців, доходи свої а також членів своїх сімей, крім тих пільговиків, які отримують пенсію або соціальну допомогу, – каже ОЛЕНА БАЧИНСЬКА, бухгалтер відділу розрахунків населення КП “Тернопільводоканал”.

Аби дізнатися чи варто іти за довідками, можна зробити розрахунки самостійно. Насамперед варто знати, що означає поняття “сім’ї пільговика”.

– До сім’ї пільговика, кола сім’ї належить чоловік, дружина і діти до 18 років. Тобто довідки треба збирати тільки для членів сім’ї пільговика. Якщо в сім’ї проживає пільговик, він є пенсіонером, отримує пільгу учасника війни, решта членів сім’ї не збирають довідок, тільки для нього вибирається пенсією. Якщо не перевищує 1710 гривень, пільга за ним залишається, – розповідає  ОЛЕНА БАЧИНСЬКА, бухгалтер відділу розрахунікв населення КП “Тернопільводоканал”.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here