додому Головні Януковича у Почаївській лаврі немає (оновлено)

Януковича у Почаївській лаврі немає (оновлено)

498

Януковича, воєнізованих формувань та зброї в Почаївській Лаврі немає, запевнив намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври Митрополит Володимир. Аби помолитися за мир та спокій в Україні, відправити панахиду за загиблими в Києві Героями, з Тернополя до Почаєва сьогодні приїхало більше тисячі людей. Під самою ж Лаврою мешканці Почаєва, стояли колоною, казали, що вони захищають святиню. Захоплювати Почаївську Лавру ніхто не збирався каже член Штабу національного спротиву Марія Чашка. Люди хотіли аби на святій Почаївській землі також вшанували пам'ять Героїв та молилися за єдність українців не залежно від переконань та поглядів. Провокацією назвав поїздку тернополян в Почаїв намісник Лаври Митрополит Володимир.

Приїхавши в Почаїв ми запитали звичайних мешканців цього міста чи доступною є Лавра для усіх прихожан. Відповіді почули неоднозначні.

– Колись ще як при Польщі ні одна людина воєнізована не могла зайти не то що до церкви, а в хату кожного громадянина, а в Почаєві вже стільки років так сталося, що весь час якісь воєнізовані козачки, якісь передягнуті. Ви знаєте, нам просто, наша Мати Божа відгородила від нас оцих чужих людей, які тут є. Ми жителі Почаєва дуже засмучені тим, що ніби Лавра не наша, – вважає мешканка Почаєва пані Божена.

– Приїжджають сюди як на екскурсію, ніколи нікому не було заборони, чи це поляк, чи це греко-католик. Всі приходили в Лавру, хто хотів помолитися. А якщо колись тут якусь бучу піднімали, то звичайно тут є охорона. Тут є болящі люди, які приїжджають на ісцілєніє, вони можуть нарушити порядок. Тобто, охорона в Лаврі мусить бути, – каже мешканець Почаєва Віталій.

Біля підніжжя Лаври сьогодні представники різних християнських конфесій відслужили панахиду за загиблими в Києві Героями. На молитву сюди приїхало більше тисячі тернополян.

В самій Почаївській Лаврі б'ють в дзвони, а під стінами, мешканці Почаєва, священослужителі стали живим щитом захищати святиню. Люди молилися та казали, що їх хочуть захопити:

– Моляться, хай собі моляться, до нас хай не лізуть. Ми в демократичній країні живемо. Вони мають свою церкву, а ми маємо свою церкву і ми будемо захищати її. Для всіх конфесій Лавра доступна.

– Сьогодні виходить так, що Ви не пускаєте інших?

– Ми пускаємо всіх хто хоче з миром і з любов'ю. Ідіть всі моляться, щоб був мир та спокій в Україні. Але Ви стали стіною? Ми не стіною, заходьте, ми молимося, пропусти – проходьте. А що Ви хочете, щоб в нас було так як в Києві, щоб нас били, ми не пустим нікого.

Захоплювати Лавру ніхто не збирався каже член Штабу національного спротиву Марія Чашка.

– Ми молилися в наміренні єдності всіх українців, незалежно від їх переконань і поглядів, бо українці повинні бути єдині. Ніхто захоплювати Лавру не збирався. Якщо тут були люди, бо до мене приходили місцеві і казали, що хтось тут ходив і казав, що буде штурм, захоплення, то це на їх совісті. Ми їх не судимо. Бог їм суддя, – говорить член Штабу національного спротиву в Тернополі Марія Чашка.

– Я особисто приїхала помолитися від щирого серця, мені надзвичайно шкода тих хлопців, які загинули за мою волю, за волю моєї внучки. Гарно відслужили, гарно все відбулося, я тільки свою думку кажу, я дуже задоволена, дуже. В мене склалося враження, що я сьогодні вклала мізер, мізер малесенький для того, щоб заспокоїти тих батьків, ми молилися за душі їх синів, що вони загинули. Може якусь часточку я взяла їхнього горя. Я б хотіла їх горе взяти і трошечки розділити, бо я розумію, як надзвичайно важко тим матерям, – каже тернополянка Надія.

Ми спробували зайти в Почаївську Лавру, спочатку знімати нам заборонили, далі попросили почекати, а при вході зустріла і зупинила нас охорона:

– Ніхто не сказав, що Ви не маєте можливості, просто дадуть зараз благословіння і все.

Згодом з Почаївської Лаври вийшов її намісник Митрополит Володимир.

– В такий тривожний і неспокійний час чого треба було брати дітей і приходити сюди, щоб спровокувати цих людей, які тут  живуть? Завжди ворота були відкриті, калітки, ніколи ми нікого не запускали, завжди запускали, хто приходив. А тут в такий неспокійний час навіщо це робити, собирати людей і прийти сюда, щоб покалічитися, а потім роздути на весь світ, що ми тут? – запитав намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври Митрополит Володимир.

Януковича, воєнізованих формувань та зброї в Почаївській Лаврі немає, запевняє Митрополит Володимир. Переконатися в цьому знімальна група TV-4 особисто не змогла, бо постійно нас супроводжувала охорона та священослужителі.

– Все нас обвинувачують, що нас тут тітушки, якісь ховаються, в нас ніхто не скривається і ми не з чужої країни, ми з нашої України і ми тут живемо більше тридцяти років.Кажуть, що козаки якісь ходять зі зброєю? Не вірте всякому слуху, бо це все брехня і не правда. Да воскрєсніт Бог (хреститься). Який там Янукович, що про нього можна казати, – переконує Митрополит Володимир.

Відправивши панахиду та вшанувавши пам'ять загиблих в Києві Героїв України тернополяни мирно організованою ходою поверталися до автобусів, співаючи релігійних пісень.