додому Головні Ян Томбінський особисто оглянув умови перебування дітей у нових групах

Ян Томбінський особисто оглянув умови перебування дітей у нових групах

548

vlcsnap-2016-03-28-18h01m17s632П’ять додаткових груп у чотирьох дитячих садках міста відкрили у Тернополі за гроші представництва Європейського союзу. Під час офіційного візиту до Тернополя посол ЄС в Україні Ян Томбінський особисто оглянув умови перебування діток у нових групах. Побаченим високоповажний гість залишився задоволеним.

Таких гостей 22-ий дитячий садок Тернополя досі, мабуть, не бачив. Посол Єврорпейського Союзу в Україні Ян Томбінський оглядає новостворені групи. У цьому дитсадку їх дві, відповідно до потреби, ясельна та молодша. Ясельна запрацювала на повну потужність ще минулого місяця, її відвідує 23-є дітей, молодша група чекає вихованців після першого вересня.

– Для нас важливо, щоб допомогти в тому, що до нас йде як звернення від громади українських міст, і це був відгук ЄС на пропозицію і на проекти, які прийшли в Тернополі. І дуже важливо, що ці гроші були корисно використані, щоб це служило людям, – розповідає  голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський.

Загалом для потреб Тернополя представництво Європейського союзу виділило 360 мільйонів гривень. За ці гроші влада міста облаштувала 5 нових додаткових груп у дитячих садках та реалізовує кілька проектів переселенців зі сходу та Криму стосовно їх працевлаштування.

– В кожній групі від 20 до 30 дітей мають можливість піти в садок, тут будуть займатись як діти переселенців, так і тернопільські діти. Також буде створено робочі місця в тому числі для переселенців. Крім того, частина коштів з цього проекту йде на створення робочих місць для переселенців сходу та Криму, і вже є спільні успішні проекти, які будуть реалізовані в місті Тернополі. І ще частина грошей йде на будівництво громадського об’єкта, який незабаром буде завершений. Тернопіль отримає ще одну громадську споруду, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Завдяки відкриттю нових груп вдалось ліквідувати чергу у дитсадках мікрорайону «Сонячний», каже начальник управління освіти та науки Ольга Похиляк.

– Будуть мати можливість сюди ходити не тільки дітки з вулиці Лепкого, але й нижні вулиці мікрорайону Канада, ті , які зареєстровані у 31 садку, там в черзі багато діток, тому зважаючи на те, що ми відкрили ці групи, є можливість розвантажити і сусідні дошкільні навчальні заклади,- додає начальник управління освіти та науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк.