додому Головні Як впроваджуватиметься медична реформа тернополянам розповіла Уляна Супрун

Як впроваджуватиметься медична реформа тернополянам розповіла Уляна Супрун

812

Міністр охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй офіційній сторінці в Facebook зазначила, що Верховна Рада ухвалить у другому читанні президентський законопроект, який має підсилити ще й сільську медицину, коли села отримають додаткове фінансування. Міністр переконана – медична допомога має надаватися всюди за однаковими світовими стандартами. Про медичну реформу вона говорила і під час візиту до Тернополя.

 

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Що змінить медична реформа розповіли тернопільські лікарі

КАДРИ ТА ОБЛАДНАННЯ

Завдяки зміні системи фінансування медицини у міністерстві охорони здоров’я обіцяють поступове поліпшення інфраструктури, забезпечення обладнанням. Паралельно підсилиться інший, найбільш цінний ресурс – лікарі. Адже життя рятують не карети “швидкої” чи обладнання, а, насамперед, – чітка організація роботи, розум та навички наших медиків. І їхній потенціал має використовуватися на 100%, вважає Уляна Супрун.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: “Голос громад”. Ефір №5. Медична реформа

МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ

Паралельно вдосконалюватиметься механізм роботи відповідно до міжнародних стандартів. Щоб медики швидше приїжджали до пацієнта, надавали першу допомогу, стабілізували стан людини та миттєво доставляли її в лікарню, де хворому нададуть високоспеціалізовану допомогу.

На своїй офіційній сторінці фейсбук Уляна Супрун розповіла про тренінги з підвищення кваліфікації для працівників екстреної допомоги. Усі вони повинні мати однакову підготовку, незалежно від того працюють вони у селі чи у великих містах. Допомога має надаватися за однаковими світовими стандартами.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Тернополі запрацювала нова оперативно-диспетчерська служба екстреної медичної допомоги

СІЛЬСЬКА МЕДИЦИНА

Верховна Рада готується ухвалити у другому читанні президентський законопроект, який має підсилити ще й сільську медицину, села отримають додаткове фінансування. Там обіцяють звести сучасні амбулаторії, які забезпечать інтернетом. Згодом лікарі консультуватимуть пацієнта дистанційно, або ж надаватимуть поради фельдшерам, якщо не зможуть знаходитися безпосередньо поруч із пацієнтами, зазначає Міністр охорони здоров’я на своїй офіційній сторінці.

Нагадуєм, що 19 жовтня Верховна Рада дала старт медреформі, остаточно ухваливши закон “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів”.