Головна Новини Як впоратись зі зміною часу: поради Уляни Супрун

Як впоратись зі зміною часу: поради Уляни Супрун

671

Україна перейшла на зимовий час. У ніч з 27 на 28 жовтня стрілки годинників перевели на годину назад. Аби уникнути негативних наслідків переходу на зимовий час, необхідно уникати фізичних навантажень та не порушувати ритм сну. Такі поради українцям дає міністр охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Перехід на зимовий час в кінці жовтня має на меті застати якомога більше денного світла в період, коли ночі стають довшими, а дні коротшими. Водночас сонячне світло є одним з основних факторів, що керує циркадними ритмами людини. Оскільки стійкість циркадних ритмів є важливим для ряду біологічних процесів людини, дослідники виявили, що це може мати певні негативні наслідки для здоров’я”, – каже Уляна Супрун.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Що робити, коли переїв? Поради від Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун

До прикладу, це оже викликати викликати порушення сну, серцево-судинної функції та впливати на емоційний стан. Зокрема в період переходу навіть зростає ймовірність трагічних випадків. Тому особливо уважними варто бути людям, які мають серцево-судинні хвороби.

Поради, як краще впоратись зі зміною часу

📌Виходьте на прогулянку. Світло, особливо денне, допомагає призвичаїтись до змін. Водночас в холодний період року перебування на вулиці вдень допомагає простимулювати мозок і змушують його утворювати серотонін

📌Не плануйте в цей період часу важливі справи, зокрема краще утриматись від інтенсивних фізичних навантажень

📌Намагайтесь повноцінно харчуватись, щоби організм не відчував браку в поживних речовинах

📌Плануйте свій час так, щоби повноцінно спати — не менше 7-8 годин

📌Якщо відчуваєте труднощі після зміни часу — проконсультуйтесь зі своїм лікарем

Для більшості людей, які не мають серйозних проблем зі здоров’ям, такий перехід не нестиме серйозної загрози. Втім все одно варто слідкувати за своїм організмом та не планувати додаткового навантаження, щоби дати час спокійно пережити зміни. Найбільш відчутною ця зміна є якраз в перші дні після переведення часу.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here