Через удар блискавки на Тернопільщині загорілось дерево. Це сталось 28 травня на одній із вулиць Теребовлі. Вогонь міг перекинутись на будинки, відтак довелось викликати рятувальників, які і погасили пожежу. Ніхто з людей не постраждав. Цього року на Тернопіллі це далеко не перший випадок займання від блискавки. Аби не трапилось трагедії, рятувальники нагадують, як слід поводитись під час грози.
Більшість нещасних випадків під час грози, кажуть рятувальники, трапляються саме через нехтування правилами безпеки. Зважаючи на загальноукраїнську статистику, люди, які постраждали або загинули через блискавку, були на відкритих місцях. Найнебезпечніше купатися під час блискавки, розповідають рятувальники, і наголошують: якщо ви під час грози вдома – зачиняйте вікна, вимикайте електроприлади. Якщо ж в авто – припаркуйтеся на узбіччі подалі від дерев.
– Щоб знизити ризик під час грози, не можна перебувати на відкритій території, ховатись під високі дерева, користуватись мобільним телефоном. Зауважте, що частіше блискавка потрапляє в тополю, сосну, ялину та дуба, найрідше розряд блискавки вражає вербу та клена. Притягувати розряд можуть металеві предмети, тож не варто перебувати поряд з ними, також не варто купатись під час грози, – радить помічник начальника управління ДСНС України в Тернопільській області Ірина Крупа.
У грозу ризиковано їздити на велосипеді, мотоциклі чи коні, не варто працювати на тракторі, бо в нього велика металева маса, яка притягує грозові розряди. Не можна залишатися на спортивних майданчиках, пляжах. Небезпечно наближатися до електропідстанцій, ліній електропередач, телефонних стовпів, водонапірних башт, залізних огорож, не треба ховатися від зливи й на горищі.