додому Новини Виставку вишиванок, українських прикрас та інших виробів презентували в краєзнавчому музеї Тернополя

Виставку вишиванок, українських прикрас та інших виробів презентували в краєзнавчому музеї Тернополя

457

Одним із символів ідентифікації нашого народу є вишита сорочка. І аби зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного українського одягу, традиційно, в третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. До свята цьогоріч долучився і Тернопільський обласний краєзнавчий музей. Зокрема, поблизу будівлі відкрили ярмарку народних умільців нашого краю. Тут презентували і народні сорочки, і українські прикраси, солом’яні вироби. Серед унікальних експонатів – ікони Богородиці, яка одягнена у традиційний український одяг.

“Ікона і вишиванка вони нероздільні. Бо це є сакральне фактично. Вишиванка прийшла до нас ще з дохристиянської епохи, але це наша історія і вона дуже цікаво переплелась з іконою. Бо ми знаємо скільки вишитих і рушників є в церквах. А це все наше, наші традиції”, – каже заслужений майстер народної творчості України Володимир Шерстій. 

Також, для відвідувачів музею відбулися виступи творчих колективів краю. А на другому поверсі скарбниці української спадщини відкрили виставку витворів народної вишивки майстринь “Школи борщівської народної сорочки”.

Виставка народних сорочок триватиме протягом місяця. Тож усі охочі можуть завітати до Тернопільського обласного краєзнавчого музею, аби наочно побачити різноманіття витворів народної вишивки.