додому благоустрій Виконавчий комітет Тернопільської міськради затвердив титульні списки капітальних ремонтів на 2014-й рік

Виконавчий комітет Тернопільської міськради затвердив титульні списки капітальних ремонтів на 2014-й рік

526

На дороги, тротуари, міжквартальні проїзди, будинки і освітлення. Виконавчий комітет Тернопільської міськради затвердив титульні списки капітальних ремонтів на 2014-й рік. Що ремонтуватимуть і скільки це коштуватиме, далі у сюжеті.

Протести протестами, а Тернопіль має процвітати. Ремонти киплять щороку, а роботи у місті ще вдосталь. Продовжать цьогоріч. Титульні списки капітальних ремонтів, які розглянули профільні комісії, виконком міської ради вже затвердив. При цьому, кажуть, враховували побажання тернополян.

Найбільше грошей, більше 24 мільйонів гривень, виділили на міські дороги: капітальний ремонт вулиць Збаразької, Гайової, Карпенка, Оболоня, Шептицького, Симоненка, Пушкіна, За Рудкою, візьмуться за вулицю Текстильну і крім ремонту встановлять світлофори на перехресті вулиць Руська – Танцорова. Ще кілька вулиць чекає поточний ремонт. 2 мільйони 300 тисяч гривень виділили на ремонт шести міжквартальних проїздів. Вуличне освітлення більш, як півтора десятка міських вулиць потягне ще мільйон. Подбають і про пішоходів.

– Вперше виділено гроші на капітальний ремонт тротуарів, 4 млн грн, яких раніше не було… Кошти поки що передбачені на ремонт тротуарів без теплих, тобто звичайні, бо ті тротуари, які ми будемо ремонтувати, це рівна частина Тернополя, тобто без спусків і підйомів. Там немає потреби ці кошти витрачати. Ми можемо піднімати питання теплих тротуарів лише на тих місцях, де є проблемні ділянки, підйоми, спуски, тобто найбільша кількість травм. На дороги, ми сподіваємось, що цих коштів вистачить, бо ми маємо зараз меншу проблему, ніж була минулого року. Але це початковий бюджет, який ми можемо при необхідності збільшувати, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

У титульному списку 6 ділянок тротуарів: на бульварі Тараса Шевченка, на  вулиці Руській, від шляхопроводу біля технічного університету до універмагу, на проспекті Степана Бандери, на вулицях Патріарха Мстислава, Карпенка та Лесі Українки. Трохи менше 12-ти мільйонів гривень потягне капітальний ремонт житлового фонду. Комунальники планують відремонтувати покрівлі майже 20-ти будинків, на стількох же прибудинкових територіях замінити асфальтове покриття. Візьмуться за ремонт і заміну внутрішньобудинкових інженерних мереж, міжпанельних швів, фасадів та виступаючих конструкцій будинків: балконів, дашків, парапетів, карнизів. Не забудуть і про ліфти. По 15 тисяч гривень виділили на нові дитячі майданчики. Таких облаштують 17. Відремонтувати планують і 7 спортивних майданчиків.