додому АТО Волонтери Тернополя не втомлюються допомагати українській армії

Волонтери Тернополя не втомлюються допомагати українській армії

537

vlcsnap-2014-08-19-17h34m02s37Волонтери не втомлюються допомагати українській армії. У Тернополі на території гуртовні “Галант” діє склад для допомоги воїнам АТО, організований громадським об’єднанням заради громади “Ядро”. У День державного прапора організація “Автомайдан” автопробігом нагадала, зупинятися на досягнутому не можна, бо зусилля кожного українця наближають нашу перемогу.

– Дві автівки з Тернополя відправляться у зону АТО. Гроші на них збирали волонтери, а долучилися звичайні тернополяни і підприємці міста. Активісти кажуть, допомагати наших солдатам мають усі, тому долучайтеся, – каже журналіст Марія ПАЧКОВСЬКА

Тернопільські активісти тримають зв’язок із передовою. Воїни АТО зараз окрім іншого потребують і транспорту. Для них придбали дві машини, одна з них броньована.

– Були запити в нас на машини, які мають вивозити з поля поранених. Коли ми спілкувалися, то вирішили, що треба один броньований автомобіль, зокрема це є інкасаторський автомобіль, здається, 4 класу безпеки, а другий це буде швидкісний автомобіль, який буде переобладнаний хлопцями з автомайдану. Один такий автомобіль вже є відправлений, –  розповідає Юрій КУЛИК, громадський активіст.

З Тернополя автівки направлять у Київ, де їх доукомплекують медичним обладнання, а далі – на Схід, рятувати життя солдат. Сьогодні громадські організації з контролерів влади перетворилися на перших помічників армії. Вікторія Середюк очолює “Автомайдан” на Хмельниччині. Жінка разом з друзями вже не раз відвозила допомогу в зону бойових дій.

– Автомайдан Хмельниччина – це одні з перших, які почали від Хмельниччини їздити у саме серце АТО, тобто у центральний штаб АТО. На разі у нас вже є поїздок біля десяти. Ми кожного тижня, а буває і двічі на тиждень виїжджаємо по одній-дві машини. Спочатку возили продукти, а зараз стали вже більше… окріпчали фінансово, створили фонд благодійний, почали амуніцію возити, тепловізори і такі більш серйозні речі, – наголошує Вікторія СЕРЕДЮК, голова ГО “Автомайдан Хмельниччина”.

Список потрібного для солдатів меншим не стає, кажуть активісти. Навпаки, хлопці потребують допомоги і підтримки, а оперативно її отримати можуть від волонтерів. Зараз, за словами активістів, вже час думати про теплі речі для воїнів АТО.

 

– Йде осінь вже на сьогоднішній день хлопці звертаються по теплі речі. Ми хочемо донести до всіх і так само через ЗМІ, що працює склад наш допомоги армії, будь ласка, приносьте теплі речі, бо в окопах зараз спати вночі холодно, навіть не спати, а просто бути в окопах. А як почнуться дощі, то хлопцям потрібні і гумові чоботи, і плащі, і теплі речі, – каже Ігор ВАСИЛІВ, голова ГО “Автомайдан Тернопіль”.