додому Головні Волонтерська організація “Промінець надії” наживалась на пожертвах тернополян

Волонтерська організація “Промінець надії” наживалась на пожертвах тернополян

612

328Машину з донецькими номерами о четвертій ранку 29 березня зупинили у Тернополі працівники державтоінспекції. При перевірці документів з’ясувалося, що пасажири та водій – мешканці Одещини. Усі були п’яні. Компанія поводилася зухвало, стверджуючи, що вони представники волонтерської організації “Промінець надії”, яка зареєстрована у Чернівцях.

При огляді правоохоронці виявили різноманітну документацію, серед якої чисті бланки актів та звітів. Вилучили міліціонери скриньки та трилітрові банки для пожертв. Окремо зберігалися папки з переліком усіх магазинів, заправок, аптек та інших громадських місць з кожного району області, по яких волонтери збирали допомогу. Це, кажуть слідчі, тисячі закладів на території всієї Тернопільської області.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Зібрані волонтерами речі і гроші для АТО обкладуть податком

Троє волонтерів-чоловіків знімали будинок у Великих Гаях. Розмовляючи з правоохоронцями, вони плуталися в показах та свідченнях, неодноразово змінювали відповіді на одні й ті ж питання. Спочатку казали, що приїхали на Тернопільщину до знайомих на шашлики. Через деякий час стверджували, що уже місяць тут збирають гроші для хворих дітей, а усі пожертви передають у центральний офіс в Чернівці.

423

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Неоднозначні відповіді у підозрюваних і щодо кількості зібраних пожертв та методи передачі грошей. Сум вони не пам’ятають і як саме перераховували кошти у них також кілька версій. За словами одного з волонтерів, востаннє він передав близько 10 тисяч гривень 27 березня керівнику організації. За номером гарячої лінії “Промінця надії” правоохоронцям повідомили, що очільниця уже більше тижня за межами України.

З’ясували правоохоронці, що так звані волонтери з кожної скриньки чи банки брали собі у якості зарплати по 5% від усієї суми. Подію внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 190 частиною 1 ККУ – шахрайство. Триває слідство.

232