додому Головні Власники помешкань у багатоквартирних будинках зможуть від’єднатись від мереж централізованого опалення

Власники помешкань у багатоквартирних будинках зможуть від’єднатись від мереж централізованого опалення

1180

Власники помешкань у багатоквартирних будинках зможуть, за певних умов, від’єднатись від мереж централізованого опалення. Можливість отримати індивідуальне опалення передбачає новий закон “Про житлово-комунальні послуги”, за який нещодавно проголосували депутати Верховної Ради України. Щоправда фахівці попереджають – процедура довготривала.

В тернополян з’явився шанс провести індивідуальне опалення до своїх помешкань. 9 листопада депутати Верховної ради України у другому читані проголосували за закон про житлово-комунальні послуги. Він дозволяє українцям від’єднатися від центрального опалення, проте за певних умов, каже керівник громадської спілки “Рада голів ОСББ міста Тернополя” Сергій Лупак.

– Є деякі нюанси в цьому законі. По-перше, що тернополяни зможуть від’єднатися, але виключно ті, у кого в будинках більше 50% вже відключено від центрального опалення. Як показує інформація з Тернопільміськтеплокомуненерго, на даний момент більше 80 будинків в Тернополі підпадають під цю програму. Ми мусимо дечекатися ще підписання цього закону, також має бути розроблена методика за півроку, як проводити це відключення від центрального опалення, – розповідає депутат Тернопільської міської ради, керівник громадської спілки “Рада голів ОСББ міста Тернополя” Сергій Лупак.

Сергій Лупак повідомив, після підписання закону і розроблення методики, депутати міськради від об’єднання “Самопоміч” інформуватимуть громадян і співвласників багатоквартирних будинків, як зробити цю процедуру правильно і швидко.

– Депутати Тернопільської міської ради від об’єднання “Самопоміч” підтримають громадян, співвласників багатоквартирних будинків. Вони будуть після підписання цього закону і розроблення методики розсилати цю інформацію, щоби допомогти їм не йти довгими чергами по коридорах, а знати, що як за чим, і хто має можливість, щоб їм воно йшло легше, – каже Сергій Лупак.