додому Головні Вісім громад Тернопільщини отримали нові шкільні автобуси

Вісім громад Тернопільщини отримали нові шкільні автобуси

475

Вісім громад Тернопільщини отримали нові шкільні автобуси. Транспорт на суму 140 тисяч євро наша область отримала від уряду Чеської Республіки. Ці транспортні засоби використовуватимуть для комфортного та безпечного доїзду школярів до навчальних закладів, запевняють керівники громад. Про підтримку української освіти читайте далі у сюжеті.

Ольга Баран, директорка Великокунинецької гімназії Вишнівнецької громади, радіє новому шкільному автобусу для їхньої школи. У навчальному закладі здобувають освіту дев’яносто один учень, дев’ятнадцять з них потребують підвезенння.

“Цей автобус дійсно для нас є дуже важливим, бо в нас  є діти, які проживають на відстані майже 4 кілометри від навчального закладу, і автобус є дуже необхідним для того. щоб підвозити дітей.  Раніше у нас дітей теж підвозили, але це було проблематично, оскільки потрібно було, щоб відбувалися тендери на підвезення дітей”, – розповіла Ольга Баран.

Окрім Великокунинецької гімназії, отримали нові автобуси ще 7 навчальних закладів Тернопільської області. Профінансувала покупку транспортних засобів Чеська Республіка у межах проєкту “Шкільні автобуси для Тернопільщини”. За словам генерального консула Чеської Республіки у Львові Давіда Нови, їхній уряд виділив на транспортні засоби 140 тисяч євро.

“Я радий, що ми можемо сьогодні передавати Тернопільській області вісім шкільних автобусів для потреб шкіл, громад та учнів. Це частина фінансовової допомоги від організації, яка надає різні види допомоги Україні. Я радий, що ми змогли знайти шкільні автобуси для шкіл Тернопільщини, адже вони їх потребують”, – зазначив генеральний консул.

“Для нас це дуже важливо, оскільки автомобільну техніку, зокрема автобуси, було задіяно на евакуацію чи на потреби Збройних сил України. Громади віддавали ці автобуси, і відповідно ми маємо незначний дефіцит в руховому складі автобусів для підвезення школярів”, – розповів Віктор Устенко, перший заступник голови Тернопільської ОВА.

Роман Мельник, заступник голови громадської організації “Ветерани Патріотам”, розповідає: саме їхня організація вела перемовини з Урядом Чеської Республіки, аби той закупив нові шкільні автобуси. Спершу в планах було реалізувати проєкт до грудня 2023 року, але вдалося втілити його тільки у березні 2024-го, однак і більших об’ємах.

“Коли перемовини пройшли, ми підписали договір, далі уряд Чехії надав кошти для придбання. Ми залучили великий ресурс друзів та знайомих, які могли допомогти, щоб за ці гроші можна було взяти більше автобусів. Долучилися, ще певні меценати, які доклали гроші, і тому замість порередньо запланованих шести, ми отримали 8 нових гарних шкільних автобусів”, – додав Роман Мельник.

Представники громад говорять, що нові автобуси використовуватимуть виключно для комфортного та безпечного доїзду школярів до навчальних закладів.